Etkinliklerimiz

Online Etkinliklerimiz

KARİYERX

KARİYERX

Bu yıl altıncısını online olarak düzenlediğimiz "KariyeRx" adlı etkinliğimizi 15-16 Nisan tarihlerinde yoğun bir katılımla YouTube canlı yayınıyla gerçekleştirdik. Değerli Danışman Hocamız Asst. Prof. Seher KARSLI'nın, kulüp başkanımız Eyyüp IŞKIN'ın ve Proje ve Eğitim Koordinatörümüz Gizem BAHAR'ın açılış konuşmalarıyla başlayan etkinliğimizin ilk gününde, "Geleceği Şekillendirecek Sağlık Trendleri" konulu konuşmasını yapan Dr. Ecz. Başbuğ ÖKE'ye, "Lexicomp: Zorlu Sorunları Çözmek" konulu konuşması için Jordan FULCHER'a, "Yurtdışında Yöneticilik Rotasyonu" konulu konuşması için Ecz. Gülbek KAVŞUK'a, "Pazar Erişiminde Yöneticilik ve Kariyer Yolculuğum" konulu konuşması için Ecz. Nilüfer UMUR'a, "Kalitede Eczacılık" konulu konuşması için Ecz. Sedef ÖZTÜRK'e, "Vital Eczane Tasarımı" konulu konuşması için Murat TUNCEL'e çok teşekkür ediyoruz. Etkinliğimizin ikinci gününde bizlerle birlikte olan "Klinik Araştırmalar ve Mesul Müdürlük" konulu konuşmasını yapan Ecz. Varlık SEZGİN'e, "Mülakat Reçetesi" konulu konuşmasını yapan Çağıl Cagatay TÜRE'ye, "İyi Ama Neden? Peki Ama Nasıl?" konulu konuşmasını yapan Dr. Ecz. İldeniz AKSU'ya, "Medikal Departmanda Dijital Dönüşümün Öncülüğü" konulu konuşmalarını yapan Ecz. Naz ÇAKIR, Dr. İlknur AKBULUT ve Dr. Tuğay ÖNAL'a "Ailenizin Eczacılığı" konulu konuşması için Ecz. Ömer Faruk METİN'e ve katılan herkese çok teşekkür ederiz.

19 Aralık • 2020

ISPOR Tanışma Toplantısı

ISPOR Tanışma Toplantısı

11 Nisan Salı günü Google Meets üzerinden gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizde ISPOR ile tanışma fırsatı bulduk. ISPOR dünya çapında sağlık ekonomisi ve çıktılarının araştırılması (HEOR) için önde gelen profesyonel bir topluluktur. ISPOR Student Chapter, tüm dünyada 2000'den fazla üyesi olan ve 30'dan fazla ülkede temsil edilen öğrenci birliğidir. Bizlere bu etkinlikte ISPOR'u tanıtan Ecz. Ceren ŞİMŞEK'e ve katılan herkese teşekkür ederiz.

11 Nisan • 2023

MUPSALive

MUPSAlive

19 Mart Pazar günü Instagram üzerinden gerçekleştirdiğimiz canlı yayınımızda bilere Ecz. Gözde Karamancı eşlik etti. Schloss Apotheke'de çalışan ve Almanya'da eczacılık eğitimi, Almanya'da eczacı olmak ve denklik süreçlerinden bahseden Ecz. Gözde Karamancı'ya ve katılan herkese teşekkür ederiz.

19 Mart • 2023

MUPSAwareness

MUPSAwareness

Her yıl farklı konularla farkındalık yarattığımız etkinliğimiz MUPSAwareness ile bu yıl da "Albinizm" konusuyla sizlerleydik. 15 Mart Çarşamba günü Instagram üzerinden gerçekleştirdiğimiz etkinlikte bizlere albinizm hakkında bilgi veren ve tüm sorularımızı cevaplayan Ayşenur Sena TARAKÇI'ya ve katılan herkese teşekkür ederiz.

15 Mart • 2023

Adım Adım Eczacılık 2023

Adım Adım Eczacılık

MUPSA olarak yeni mezun eczacılarımızın gözünden, eczacılığa atılan ilk adımlara yer verdiğimiz "Adım Adım Eczacılık" serimizle karşınızdaydık. 13 Mart Pazartesi günü 21.00'de Youtube üzerinden gerçekleştirdiğimiz serimizin konukları Ecz. Umut YILMAZ ve Ecz. Tuğberk SEPETCİ ile ; Yardımcı Eczacılığa başlangıç süreci, yardımcı eczacılığın bilinmeyen yönleri, yardımcı eczacının eczanedeki rolü, yardımcı eczacının gözünden eczanedeki finansal durumlar, öğrencilik dönemi için tavsiyeler konuları üzerine konuştuğumuz canlı yayınımıza katılan herkese teşekkür ederiz.

13 Mart • 2023

KARİYER YOLCULUĞU 2022

KARİYER YOLCULUĞU

Kariyerimize ilk adımlarımızı atarken bizler için yol gösterici niteliğinde olan “Kariyer Yolculuğu” etkinliğimizin ikincisiyle sizlerleydik. 10 Ocak Pazartesi günü saat 19.00’da Zoom platformu üzerinden gerçekleştirdiğimiz "Kariyer.net Platformunu Etkin Kullanmanın Püf Noktaları" konulu yayınımızda Kariyer.net Kariyer Danışmanı Tuba KARADAĞ İYİOKUR bizlerle birlikteydi. İşverenler ekranlarda özgeçmişleri nasıl arıyor, nasıl görüntülüyor, öz geçmişinin daha görünür olması için profil ayarlarını nasıl düzenlemelisin, öz geçmişine en uygun ilanlara nasıl ulaşabilirsin, özgeçmişinin daha görünür olması ve başvurularına daha çok cevap alabilmen için nelere dikkat etmelisin gibi konuların üzerine konuştuğumuz yayınımıza katılım sağlayan herkese teşekkür ederiz.

10 OCAK•2022

KARİYER YOLCULUĞU

KARİYER YOLCULUĞU

Kariyerimize ilk adımlarımızı atarken bizler için yol gösterici niteliğinde olan “Kariyer Yolculuğu” etkinliğimiz ile karşınızdayız! 15 Kasım Pazartesi günü saat 19.00’da Zoom platformu üzerinden gerçekleştireceğimiz "Etkili Özgeçmiş Hazırlama" konulu yayınımızda Kariyer.net Kariyer Danışmanı Tuba KARADAĞ İYİOKUR bizlerle birlikteydi. Tuba KARADAĞ İYİOKUR; 1995 yılında Robert Kolejindeki eğitimini tamamladıktan sonra 1999 yılında İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünden mezun olmuştur. 20 yılı aşkın bir süredir bütçe yönetimi, dijital pazarlama,marka yönetimi, ajans ve medya ilişkileri, medya planlama ve medya satın alma, etkinlik ve sponsorluk yönetimi, sosyal medya yönetimi, içerik yönetimi, kurumsal iletişim ve e-ticaret gibi konularda “Pazarlama İletişimi” alanında derin deneyime sahiptir. 2013-2020 yıllarında Kariyer.net Pazarlama İletişimi Birim Müdürü görevinin ardından 2020 yılından beri Kariyer.net’te Kariyer Danışmanı olarak görev almaktadır. Profesyonel ve etkili özgeçmiş (CV) hazırlama teknikleri, özgeçmiş ve ön yazı hazırlama ile ilgili püf noktalar, insan kaynakları uzmanlarının özgeçmişte önem verdikleri noktalar, iş arama sürecinde yapılması gerekenler, üniversite hayatı için genel tavsiyeler gibi konuların üzerinde konuştuğumuz yayınımıza katılan herkese teşekkür ederiz.

15 KASIM•2021

Adım Adım Eczacılık

Adım Adım Eczacılık

MUPSA olarak yeni mezun eczacılarımızın gözünden, eczacılığa atılan ilk adımlara yer verdiğimiz “ADIM ADIM ECZACILIK” serimizle karşınızdaydık! 17 Ekim Pazar günü saat 21.00'de Instagram üzerinden gerçekleştirdiğimiz serimizin konuğu Ecz. Özlem DEMİR! MUPSA’nın 2019-2020 Yönetim Kurulu Başkanı olan Özlem DEMİR, Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden 2021 yılında mezun olmuş, fakülte yılları boyunca pek çok organizasyon ve projenin planlanmasında yer almıştır. Zorunlu eczane stajının ardından, Assos İlaç’ta Medikal Departman Stajyeri olarak endüstriye adım atmıştır. Ardından 1 yıl boyunca Pfizer’de Medikal Departmanda part-time olarak görev almıştır. Mezuniyetinin hemen ardından, Pfizer Ürün Güvenliliği Biriminde, Ürün Güvenliliği Veri Yönetim Sorumlusu olarak çalışmaya başlamış ve şu an kariyerine bu alanda devam etmektedir. Ecz. Özlem DEMİR’le; Medikal Departmanda Part Time Süreci, Farmakovijilans Departmanında Çalışma Hayatı, Pandemi Sürecinde Endüstri Eczacısı Olmak, Öğrencilik Dönemi İçin Tavsiyeler konuları üzerine konuştuğumuz canlı yayınımıza katılan herkese teşekkür ederiz.

17 EKİM•2021

Founded By Pharmacist

Founded By Pharmacist

Eczacıların kurduğu şirketler üzerinden eczacıların çalışma alanlarını incelediğimiz “Founded by Pharmacist” adlı yeni serimizle sizlerleydik. Instagram üzerinden gerçekleştirdiğimiz canlı yayınımızda bizlerle birlikte olan serimizin ilk konuğu Bioderma, Institut Esthederm, Etat Pur markalarını içinde barındıran NAOS Türkiye’de Ülke Müdürü Bayram Kaymak bizlerleydi. Kanıtlanmış ürün yönetimi, pazarlama, marka yönetimi, satış ve reklam becerileri ile sektörde 15 yıllık deneyime sahip dinamik, rekabetçi dermokozmetik uzmanı olan Bayram KAYMAK, Galatasaray Üniversitesi İletişim bölümünden 2004 yılında mezun olmuştur. 2008 yılında Bioderma Türkiye’ye dahil olan konuğumuz, strateji, iş geliştirme, pazarlama ve satışta çeşitli roller üstlenerek uzun yıllardır sektörde görev almaktadır. Türkiye pazarında her geçen yıl gücünü ve pazar payını artıran Bioderma Türkiye’de Ürün Müdürü olarak göreve başlayan Bayram Kaymak, Pazarlama Müdürü, Grup Pazarlama Direktörü ve Grup Satış ve Pazarlama Direktörlüğü görevlerini başarıyla sürdürmesinin ardından 2017 yılının Nisan ayından itibaren NAOS şirketinin Türkiye Ülke Müdürlüğü görevini yapmaktadır. Yayınımıza katılan herkese teşekkür ederiz.

24 EYLÜL•2021

Su Yaşamdır, Yaşamı Yakala!

Su Yaşamdır, Yaşamı Yakala!

Su, yaşamın temeli olan her türlü fiziksel ve kimyasal özelliğiyle tüm doğanın varoluşu ve canlıların hayatlarını sürdürebilmesi için en temel unsurlardan biridir. Suyun önemini daha iyi anladığımız, müsilaj, kuraklık gibi birçok sorunla karşı karşıya kaldığımız, giderek tükenen su kaynaklarımızın farkındalığını daha da hissettiğimiz bu günlerde "Su Yaşamdır, Yaşamı Yakala!" temasına uygun anları çekerek bizimle paylaştığınız ve yarışmamıza katıldığınız için teşekkür ederiz.

10 EYLÜL•2021

Ecz. Merve MÜFTÜOĞLU İle Canlı Yayın

Ecz. Merve MÜFTÜOĞLU ile Canlı Yayın

MUPSA olarak son yıllarda kullanımı yaygınlaşmış gıda takviyelerinden biri olan kolajenleri ele aldığımız harika bir canlı yayınla sizlerleydik. Konuğumuz, Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden 2007 yılında mezun olmuştur. Yeditepe Üniversitesinde Klinik Eczacılık alanında yüksek lisans yapmıştır. 2020 yılında Medipol Üniversitesi Spor Eczacılığı Sertifika Programı’na katılarak başarıyla tamamlamıştır. 2021 yılında Fonksiyonel Tıp Platformu Fonsiyonel Eczacılık Sertifika Programı’na katılmış ve başarıyla tamamlamıştır. 2008 yılından bu yana Barış Eczanesi Ataşehir’de serbest eczacılık yapmaktadır. Birlikte ”Kolajen nedir, kimler kullanmalı?”, “Kolejenin cildimize etkileri nelerdir?”, “Kolajen eksikliği ne gibi durumlara yol açar?”, “Kolajen hakkında doğru bilinen yanlışlar” konularını konuştuğumuz canlı yayınımıza katılan herkese teşekkür ederiz.

15 MART• 2021

Klinik Eczacılık Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mesut SANCAR ile Canlı Yayın

Klinik Eczacılık Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mesut SANCAR ile Canlı Yayın

Aklımızdaki soruları cevaplandırmak amacıyla,içinde bulunduğumuz zaman diliminde herkesin üstünde durduğu, ”AŞI”konusunu canlı yayına taşıdık. Zoom üzerinden 18 Şubat Perşembe Günü Saat 20.00’de gerçekleştirdiğimiz yanımıza fakültemizin saygıdeğer öğretim üyelerinden, Klinik Eczacılık Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mesut Sancar’ı konuk ettik. ”Aşı Karşıtlığı, Bağışıklama ve Eczacının Rolü, Covid-19 Aşıları; Benzerlikler Farklılıklar, Toplum Bağışıklığı Nedir, Neden Önemlidir?, Ülkemizdeki Aşı Çalışmaları ve Üretimi” konularını konuştuğumuz ve aklımızdaki soruları cevapladığımız yayınımıza katılan herkese teşekkür ederiz.

18 ŞUBAT• 2021

Ruhsatlandırma ve Uyum Müdürü Dr. Ecz. MBA Duygu YAZICIOĞLU ile Canlı Yayın

Ruhsatlandırma ve Uyum Müdürü Dr. Ecz. MBA Duygu YAZICIOĞLU ile Canlı Yayın

Bu yayınımazda konuğumuz Duygu YAZICIOĞLU idi. Marmara Üniversitesi mezunu olan, Farmasötik Toksikoloji Anabilim'de doktorasını yapmış, 1998-2003 yıllarında öğretim üyesi olarak çalışmıştır. Akademik çalışmalarına ait TÜBITAK ödülleri ve Science Citation Index'te A grubunda yayınları bulunmaktadır. Global Operasyonların Yönetimi alanında University of California, Irvine'dan yüksek lisans ve Boğaziçi Üniversitesi’nden MBA derecelerini almıştır. 2002 yılında Dünya’nın en büyük sivil toplum kuruluşlarından Junior Chamber International-Genç Liderler ve Girişimciler Derneğinin düzenlediği,"Türkiye'nin En Başarılı Genci" ödülüne layık görülmüştür. 2003 yılında Merck Sharp&Dohme İlaçları'nda Medikal Departman’da başlamıştır. 2018 - 2020'de Neutec İlaç Medikal Departman’ını yönetmiştir. 2020 itibariyle Primum Pharma'da Medikal, Ruhsatlandırma ve Uyum’un başına getirilmiştir. "Farklı Departmanlarda Yöneticilik" , "Farklı Firmalarda Çalışmanın Kariyer Gelişimine Etkisi", " Sektörde Farklı Departmanlarda Çalışmanın Avantajları ve Dezavantajları" konuları üzerine konuştuğumuz yayınımıza katılanlara teşekkürler.

20 OCAK• 2021

Dr. Elif Pahsa İle Canlı Yayın

Dr. Elif Pahsa İle Canlı Yayın

Bu haftaki konuğumuz Dr. Elif PAHSA! Tıp Doktoru ve TAB İlaç Yönetim Kurulu Başkanı olan konuğumuz, 1994 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra Aile Hekimi olarak çeşitli devlet kurumlarında görev almıştır. Konuğumuz, 2005 yılında aldığı Medikal Estetik Eğitimi ile sağlıklı yaşam ve beslenme konularına ilgi duymaya başlamıştır. 2008'de Novartis İlaç Firmasında çalışmaya başlayarak ilaç sektörünü tanıma ve değerlendirme şansı bulan Dr. Elif PAHSA, 2015 yılından itibaren odağını hastalıklardan korunma, sağlıklı yaşam ve doğru beslenme konularına çevirmiş ve 2017 yılında aldığı Fitoterapi Eğitimi ile yoğun çalışmalar yürütmeye devam etmiştir. Şu an TAB İlaç Genel Müdürlüğünü yürütmekte olan Dr. Eif PAHSA ile instagram üzerinden gerçekleştirdiğimiz ve "Korona Döneminde Beslenme ve Besin Takviyeleri", "Besin Takviyelerinin Doğru Kullanımı", "Doktorluktan Yöneticiliğe Giden Yol", "Bütüncül Tıbbın Önemi" konularına yer verdiğimiz etkinliğimize katınlara teşekkür ederiz.

11 Ocak• 2021

Uzman Ecz. Hülya KAYHAN İle Canlı Yayın

Uzman Ecz. Hülya KAYHAN ile Canlı Yayın

Uzman Ecz. Hülya KAYHAN İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunu olan konuğumuz, mezun olduktan sonra Farmasötik Teknoloji alanında yüksek lisans yapmak üzere Londra'ya gitmiştir. University of London King’s College’deki eğitimi boyunca, aromaterapi ve fitoterapiyi kapsayan alternatif tedavi dersleri alan konuğumuz, aromaterapiye olan ilgisi artmış ve çalışmalarını bu alanda yoğunlaştırmıştır. Aromaterapinin en büyük hocalarından dersler alan ve farklı dillerde tüm kaynakları titizlikle tarayarak, aromaterapi konusuna hakimiyetini pekiştiren Hülya Kayhan; Art de Huile adlı kendi markasını yaratmıştır. Bugün aromaterapi konusunda bilgisine ve özgün formüllerine en çok güvenilen eczacıların başında gelen Hülya Kayhan, üretimin yanı sıra aromaterapiyle ilgili konferanslar düzenleyerek, eğitimler vererek ve panellere katılarak çalışmalarına devam etmektedir. Türkiye'de tıbbi aromaterapi'nin, doktor reçetesine girmesine öncülük etmektedir."Aromaterapi Hakkında Bilinmeyenler", "Uçucu Yağların Doğru Kullanımı", "Aromaterapi ile Tedavi Yöntemleri", "Eczacı Dokunuşu ile Aromaterapi Nasıl Hayata Geçer?" konularını konuştuğumuz canlı yayınımızda bizleri yalnız bırakmayan herkese teşekkür ederiz.

22 Aralık• 2020

Ecz. Berk YAŞAR ve Ecz. Faik KARA İle Canlı Yayın

Ecz. Berk YAŞAR ve Ecz. Faik KARA İle Canlı Yayın

MUPSA olarak yeni mezun eczacılarımızın gözünden, eczacılığa atılan ilk adımlara yer verdiğimiz "ADIM ADIM ECZACILIK" serimizle tekrardan karşınızdayız! "Yardımcı Eczacılık" üzerine; Youtube üzerinden canlı gerçekleştireceğimiz yayınımızda, Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi 2020 mezunlarından olan Ecz. Berk YAŞAR ve Ecz. Faik KARA bizlerle birlikte olacak!! Spor Eczacısı ve Yardımcı Eczacı Berk YAŞAR ve Yardımcı Eczacı Faik Kara ile; Yardımcı Eczacılık Nedir?, Yardımcı Eczacılıkta İşe Alım Süreçleri Nelerdir?, Yardımcı Eczacıların Sorumlulukları Nelerdir?. Konuları üzerine konuşup "Spor eczacılığı nedir, çalışmaları nelerdir, nasıl olunur?" gibi sorularlarla spor eczacılığına da değindiğimiz canlı yayınımızda keyifli dakikalara eşlik eden herkese teşekkür ederiz.

19 Aralık • 2020

Serbest Eczacı "Sosyal Eczacı" Ecz. Gamze YÜKSEL İle Canlı Yayın

Serbest Eczacı "Sosyal Eczacı" Ecz. Gamze YÜKSEL İle Canlı Yayın

Bizlerle birlikte olan konuğumuz, instagram üzerinden hepimizin yakından tanıdığı Serbest Eczacı "Sosyal Eczacı" Ecz. Gamze YÜKSEL'di. 2016 yılında Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden dereceyle mezun olan Ecz. Gamze YÜKSEL, bitirme tezini toksikoloji alanında tamamlamış ve TÜBİTAK bursu almıştır. Kendini geliştirmeyi seven konuğumuz şu an toksikoloji anabilim dalında doktora eğitimi almaktadır.Birlikte "Eczacılık ve Dermakozmetik", "Sosyal Eczacı'nın ortaya çıkışı" gibi konuları konuşup "Akılcı cilt bakımı nedir, nasıl olmalıdır?", "Dermokozmetik ürün tercihleri nasıl yapılmalıdır?" gibi sorulara cevaplar bulduğumuz canlı yayınımıza katıldığı için teşekkür ederiz.

23 KASIM • 2020

Dünyanın sayılı koku uzmanları arasında bulunan Bihter Türkan ERGÜL İle Canlı Yayın

Dünyanın sayılı koku uzmanları arasında bulunan Bihter Türkan ERGÜL ile Canlı Yayın

Hollywood starlarının, dünya liderlerinin, sanat ve siyaset camiasının en çok bilinen yüzleri için kişiye özel tasarladığı parfümleriyle tanınan konuğumuz, eğitimini psikoloji üzerine tamamlamıştır. Şu an kokunun insan psikolojisi üzerindeki etkileri konusunda çalışmalar yapmaktadır. 25 Haziran'ı Dünya Güzel Koku Günü ve Parfüm Günü ilan eden konuğumuz, Koku Kültürü Derneğini ve kendi markası olan Tiyrus Koku Uygarlığı'nı kurmuştur. “Kokunuz İmzanızdır!” düşüncesiyle eşşiz parfümler tasarlayan Bihter Türkan ERGÜL’le, eczacıların koku ve parfüm sektöründeki yeri, koku uzmanlığı ve parfüm tasarımı için alınabilecek eğitimler, doğru parfüm seçimi ve kişiye özel parfüm tasarımı gibi birçok konuya değindiğimiz canlı yayınımıza katıldığınız için herkese teşekkür ediyoruz.

16 KASIM • 2020

Ulusal ve Uluslararası (ISO) Bal ve Arı Ürünleri Komisyon Üyesi olan Dr. Emel DAMARLI İle Canlı Yayın

Ulusal ve Uluslararası (ISO) Bal ve Arı Ürünleri Komisyon Üyesi olan Dr. Emel DAMARLI İle Canlı Yayın

Balparmak Ar-Ge ve Kalite Direktörü aynı zamanda Ulusal ve Uluslararası (ISO) Bal ve Arı Ürünleri Komisyon Üyesi olan Dr. Emel DAMARLI ile güzel bir yayın gerçekleştirdik. Bizimle yayın yaptığı için kendisine tekrar teşekkür ediyoruz . İTÜ Kimya Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra üniversite öğrenimi doktora yaparak tamamlayan konuğumuz,meslek hayatına TÜBİTAK-MAM Gıda Bilimi ve Teknolojileri Araştırma Enstitüsünde Uzman Araştırıcı olarak başlamıştır. Gıda işleme, muhafaza ve ambalajlama teknolojileri konusunda ulusal ve uluslararası projelerde yürütücü ve uzman olarak görev yapan Dr. Emel DAMARLI'nın 33 bilimsel yayını bulunmaktadır. 2000 yılından bu yana Gıda Sektöründe üst düzey yönetici olarak çalışan konuğumuz, 2014 yılından bu yana ise Altıparmak Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş de Ar-Ge ve Kalite Direktörü ve aynı zamanda Balparmak Ar-Ge Merkezi Yöneticisi olarak görevine devam etmektedir. Apiterapi ve Propolis hakkında doğru bilinen yanlışlar, Apiterapi ürünleri ve faydaları hakkında konuşup Apiterapi Ar-Ge çalışmaları üzerine birçok soruyu cevaplandırma fırsatı bulduğumuz canlı yayınımıza katıldığınız için teşekkür ederiz.

11 KASIM • 2020

Yves Rocher pazarlama müdürü Doruk CENKÇİ ile Canlı Yayın

Yves Rocher pazarlama müdürü Doruk CENKÇİ ile Canlı Yayın

Politecnico di Milano Üniversitesinde Endüstri Mühendisliği masterını tamamlayan Doruk CENKÇİ, İtalya'da kozmetik sektöründe bir süre çalıştıktan sonra İstanbul'a dönmüştür. İstanbul'daki kariyerine pazarlama odaklı strateji ve yönetim danışmanı olarak başlayan konuğumuz, kariyerine perakende yolculuğu ile devam etmiştir. Konuğumuz üniversite döneminde çeşitli gençlik kampları dahil, Erasmus programı gibi çok kültürlü organizasyonlar içerisinde yer almayı amaç edinmiştir. "Engel yolun kendisidir" bakış açısıyla hayatını şekillendiren Doruk CENKÇİ ile; Yves Rocher'de çalışmak, Yves Rocher ve Eczacılık ve Kozmetik Sektöründe Eczacının Yeri ve Önemi konularını konuştuğumuz canlı yayınımızı gerçekleştirdik. Yayınımıza katılan Doruk Cenkçi'ye teşekkür ediyoruz.

23 EKİM• 2020

Ecz. Burçin KILIÇ HABACI ile Canlı Yayın

Ecz. Burçin KILIÇ HABACI ile Canlı Yayın

MUPSA olarak yeni mezun eczacılarımızın gözünden Adım Adım Eczacılık serimizle karşınızdaydık. Instagram üzerinden gerçekleştirdiğimiz serimizin ilk konuğu Ecz. Burçin KILIÇ HABACI oldu. Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi 2018 mezunu olan, üniversite hayatı boyunca çeşitli eczane, hastane ve firmalarda staj yapan Ecz. Burçin KILIÇ HABACI, 2017-2018 yıllarında Galepharma ilaç şirketinde yarı zamanlı olarak çalışmıştır. 2019 yılında yardımcı eczacılığını Osmaniye'de bir semt eczanesinde tamamlayan eczacımız, 2019 yılı Ekim ayında kendi eczanesini açmıştır. Şu an Burçin Eczanesi'nin sahibi ve mesul müdürüdür. Mezun olduktan sonra eczane açma süreci, covid-19 sürecinde eczane eczacılığı ve genç bir eczacı olmanın avantajları ve dezavantajları ve biz gelecek eczacıların kafalarındaki diğer sorular hakkında konuştuğumuz canlı yayın geçirdik. Kendisine yayınımıza katıldığı için tekrar teşekkür ediyoruz.

14 Eylül• 2020

David Kolosic ile Röportaj

David Kolosic ile Röportaj

David Kolosic ile MUPSA 2019-2020 Bilişim Teknolojileri Koordinatörü Mustafa Abacıoğlu'nun yönettiği MUPSA'nın ilk uluslararası canlı yayınını gerçekleştirdik. Düzenlediğimiz canlı yayında David, başarısızlıktan başarıya giden yolculuğunu bizlerle paylaşıp, tecrübeleri hakkında bizlere bilgi verdi. EPSA, BPSA, KUPSA gibi öğrenci birliklerinde yer alan David, mezun olduktan sonra ilaç endüstrisinde kalite güvence alanında çalışmış ve ruhsatlandırma uzmanlığı yapmıştır. Biz eczacıların çok farklı sektörlerde çalışabileceğini kendi tecrübeleriyle gösteren David Kolosic, şu an Yaşam Bilimleri'nde Silikon Vadisi Teknoloji şirketinde çözüm danışmanı olarak kariyerine devam etmektedir. Düzenlediğimiz Instagram canlı yayınımızda bizlerden gelen soruları içtenlikle yanıtlayarak kendimize sınır koymamamız gerektiğinin örneği olan David Kolosic'e teşekkürlerimizi iletiyoruz. Eğer yayınımızı kaçırdıysanız Instagram hesabımız üzerinden videomuza ulaşabilirsiniz.

.

9 Eylül• 2020

Doğayı Yakala

Doğayı Yakala

Dünyamızı etkisi altına alan Covid-19 pandemisinin hepimizi eve tıktığı karantina günlerinde, doğanın bizim için ne kadar değerli olduğunu anlama fırsatımız oldu. Doğa tarafından mükemmelleştirilen şeyler sanat tarafından gerçekleştirilenlerden daha iyidir derler. Doğanın en mükemmel halini çekerek bizimle paylaştığınız ve yarışmamıza katıldığınız için teşekkür ederiz..

1 Eylül • 2020

Ecz. Gamze Doğan Dönmez ile Canlı Yayın

Ecz. Gamze Doğan Dönmez ile Canlı Yayın

MUPSA kurucu üyelerinde yer alan ve şu an Ecazcıbaşı İlaç Pazarlama'da Pazarlama Yöneticisi olarak görev yapan Ecz. Gamze Doğan Dönmez canlı yayınımıza konuk oldu. Moderatörlüğünü 2019-2020 dönem başkanımız Özlem Demir’in gerçekleştirdiği yayınımızda pazarlama departmanında eczacı olmak, ilaç sektörünün temposunda anne olma deneyimi, COVİD-19’un ilaç sektörüne etkisi ve home-office pazarlama departmanı gibi konular üzerine sohbet ettik. Sektöre dair yeni bakış açıları kazandığımız ve merak ettiklerimizi sorabildiğimiz harika yayındı.

11 Haziran • 2020

Ecz. Nihan Uzman ile Canlı Yayın

Ecz. Nilhan Uzman ile Canlı Yayın

Sektöre dair farklı alanları görmek ve yeni bakış açıları kazanmak amacıyla gerçekleştirdiğimiz canlı yayınlarımıza harika bir yayın daha ekledik. MUPSA kurucu başkanlarımızdan olan ve şuanda Hollanda'da Uluslararası Eczacılık Federasyonu’nda (FIP) Eğitim Politikaları ve Uygulamaları Lideri olarak görev yapan Ecz. Nilhan Uzman canlı yayınımıza konuk oldu. Moderatörlüğünü 2014-2016 başkanımız Naz Çakır’ın gerçekleştireceği yayınımızda uluslararası bir eczacılık birliğinde çalışmak, dünyada eczacılığın gidişatı ve Covid-19’un eczacılık eğitimine etkileri üzerine konuştuk. Merak ettiklerimizi sorabildiğimiz ve biz neler yapabiliriz sorusuna cevap bulabildiğimiz harika bir yayındı.

18 Mayıs • 2020

Ecz. Tuba Nihan Doruk ile Canlı Yayın

Ecz. Tuba Nihan Doruk ile Canlı Yayın

MUPSA olarak sektöre dair bizlere farklı bir bakış açısı sunabilecek yepyeni bir canlı yayınla daha karşınızdayız. MUPSA kurucularından olan ve şu an İngiltere’de Otsuka Global Farmakovijilans, Uyum ve İş Yönetimi Müdürü olarak görev yapan Ecz. Tuba Nihan Doruk canlı yayınımıza konuk oldu. Moderatörlüğünü 2017-2018 dönem başkanımız İpek Erendor’un yaptığı yayınımızda yurt dışında eczacılık, kurumsal bir şirkette global ofis deneyimi, salgın sürecindeki iş hayatı, farmakovijilans departmanında global ve ulusal bir ofiste çalışmanın farklılıklarından konuştuk ve sizlerden gelen soruları cevapladık çok keyifli ve bilgi dolu bir yayın gerçekleştirdik.

15 Mayıs • 2020

Dr. Öğr. Üyesi Aslı Türe ile Canlı Yayın

Dr. Öğr. Üyesi Aslı Türe ile Canlı Yayın

Evlerimizde kaldığımız ve sosyal izolasyona uyduğumuz bu günlerde yepyeni bir canlı yayınla daha sizlerleydik. Fakültemizin Farmasötik Kimya Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve MUPSA yardımcı danışman hocamız sevgili Dr. Öğr. Üyesi Aslı Türe canlı yayınımızda bizlerleydi. Hepimizin merak ettiği ve bizlere farklı bir kariyer planı sunan akademisyenlik ve akademisyenlik için nasıl bir yol izleneceği, korona günlerinde stres yönetimi, kişisel gelişim ve karantina önerileri ve daha birçok konu üzerine konuştuğumuz çok keyifli bir yayın geçirdik. ‍

7 Mayıs• 2020

MUPSA Zaman Tüneli

MUPSA Zaman Tüneli

Evde kaldığımız ve sağlığımızı koruduğumuz bu günlerde, MUPSA Zaman Tüneli'yle keyifli vakit geçirdik, muhabbetin dibine vurduk ve bolca kahkaha dolu bir canlı yayın geçirdik. Son 5 MUPSA başkanının bir arada olduğu yayınımızda sanayi eczacılığını, MUPSA tecrübelerini ve bizlerin merak ettiği birçok konuyu konuşma fırsatımız oldu. Canlı chat özelliği ile dilediğiniz yorumu ve soruyu yayında cevapladık. 2018-2019 dönem başkanımız Edanur Karagöz ve 2019-2020 dönem başkanımız Özlem Demir’in moderatörlüğünde gerçekleşmiş olan eğlenceli ve bilgi dolu bir yayındı.

24 Nisan • 2020

Staj Günlükleri 2

Staj Günlükleri 2

Sağlığımıza dikkat etmek üzere sosyal izolasyona uyduğumuz bu günlerde hepimiz vaktimizi en verimli şekilde değerlendirmeye çalışıyoruz. Biz de bu bağlamda MUPSA olarak ilk dönem gerçekleştirdiğimiz ve çok sevilen etkinliğimizi devam ettirerek Staj Günlükleri 2 ile karşınızdaydık. 5. sınıf arkadaşımız Zafer Çolak yaptığı eczane, firma ve yurt dışı stajları ile deneyimlerini bizlerle paylaşmak ve bizlerden gelen soruları cevaplamak için canlı yayınımıza konuk oldu.

10 Nisan • 2020

previous arrow
next arrow

HALK SAĞLIĞI

WHO, EPSA, IPSF, EAHP gibi kuruluşlar tarafından kabul edilen ve çeşitli materyallerle halkta farkındalık oluşturulmak istenen belirli gün ve haftalar ile ilgili lokal düzeyde aktiviteler gerçekleştirilir.
Sadece eczacılık öğrencileri için değil tüm toplum bazında farkındalık çalışmalarının düzenlendiği etkinlikleri içerir.

Akılcı İlaç Seferi

Akılcı İlaç Seferi

MUPSA'nın geleneksel halk sağlığı etkinliklerinden olan bilinçli vapur seferi etkinliğimizin altıncısını gerçekleştirdik!

MUPSA’nın geleneksel Halk Sağlığı Takımı etkinliklerinden olan “Bilinçli Vapur Seferi” etkinliğimizin yedincisini gerçekleştirdik.🛳️

Eczacılık öğrencileri olarak vapurdaki insanlara Akılcı İlaç Kullanımı hakkında bilgilendirmeler yaptık. Etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçen tüm katılımcılarımıza teşekkür ederiz.
7 Mayıs •2024

Bedende Bilinç

Bedende Bilinç

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne özel olarak düzenlediğimiz Bedende Bilinç etkinliğimizi lise öğrencileriyle birlikte gerçekleştirdik.

Önemli halk sağlığı sorunları hakkında konuşarak bir farkındalık oluşturduk ve bu konular hakkında bilinçlendik.

Etkinliği gerçekleştirdiğimiz Behiye Dr. Nevhiz Işıl Anadolu Lisesi’ne ve Halk Sağlığı Koordinatörlüğü Takımımıza çok teşekkür ederiz.

MUPSA olarak tüm kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutlarız.

8 Mart • 2024

MUPSAwareness-Obsesif Kompulsif Bozukluk

MUPSAwareness-Obsesif Kompulsif Bozukluk

Obsesif kompulsif bozukluk hakkındaki MUPSAwareness etkinliğimizi gerçekleştirdik.

Klinik Psikolog Cem Kaya ile birlikte kaygı ve korku arasındaki farkları, OKB’ye sebep olan durumları, obsesif kompulsif kişilik bozukluğunu ve obsesif düşünce ile ilgili birçok şey öğrendik.🧠

Değerli sunumu için Cem Bey’e ve etkinliğimize ilgi gösterip gelen tüm katılımcılara çok teşekkür ederiz.

28 Şubat• 2024

Anti Stress Day

Anti-Stres Day

“Anti-Stress Day” etkinliğimizi tüm streslerimizi bir kenara bırakarak tamamladık.
Bol bol stres atmakla beraber stresi yönetmeyi de öğrendiğimiz birbirinden güzel oturumlarımız ve atölyelerimizle “Anti-Stress Day” etkinliğimizi gerçekleştirdik. Bu güzel etkinlikte bizlerle birlikte olan konuşmacılarımıza, eğitimcilerimize ve katılan herkese çok teşekkür ederiz.

6 Aralık • 2023

Movember 2023

Movember 2023

Her yıl Kasım ayında erkek sağlık sorunlarına farkındalık oluşturmak için düzenlenen “Movember” kampanyasına bizler de okulumuzda açtığımız stantla destek verdik. Arkadaşlarımıza broşür ve mavi kurdele dağıtarak başta testis ve prostat kanseri olmak üzere erkek hastalıkları ve sağlığı konusunda bilgiler verdik. Hep birlikte erkek hastalıkları hakkında daha fazla bilinçlendik. Her yıl kasım ayında erkek sağlığı sorunlarına farkındalık oluşturmak için düzenlenen “Movember” kampanyasına bizler de stant açarak destek verdik. MUPSA olarak Göztepe kampüsündeki Movember standımıza katılımlarınız ve ilginiz için teşekkür ederiz.

6 Aralık • 2023

Güneş Koruyucular ve Cilt Sağlığı Seferi

Güneş Koruyucular ve Cilt Sağlığı Seferi

MUPSA'nın geleneksel halk sağlığı etkinliklerinden olan bilinçli vapur seferi etkinliğimizin altıncısını gerçekleştirdik!

Eczacılık öğrencileri olarak güneş koruyucular ve cilt sağlığı hakkında bilgilendirmeler yaptık. Back-Up takımımızla birlikte oldukça keyifli geçen bu bilinçlendirme seferine katılan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.
4 Haziran• 2023

Anti Stress Day

Anti-Stres Day

Gelenekselleşmiş etkinliğimiz olan Anti-Stres Day'i bu sene yoğun katılımla gerçekleştirdik. 6 Aralık günü Kozyatağı Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdiğimiz etkinliğimiz 2022-2023 MUPSA Başkanı Eyyüp Işkın ve Halk Sağlığı Koordinatörü Sıla Özen'in yaptığı açılış konuşmalarıyla başladı.İlk oturumda Psikolojik Danışman HİCRET YALÇIN "Stres ve İnsan Psikolojisi", 2.oturumda Diyetisyen SERENAY BENDER "Stres Altında Beslenme", 3.oturumda Eczacı BERİKA DURNA "Strese Bağlı Cilt" ve son oturumda Eczacı REYHAN BURÇİN YILMAZ KÖRÜKÇÜ "Stresle Baş Etmede Doğanın İçinden Gelen Şifa" konulu sunumlarını gerçekleştirdiler. Oturumlarımızın ardından Eczacı, Aromaterapist ve Fitoterapist VİLDAN GÖÇMEN eşliğinde "MAKYAJ TEMİZLEME SUYU WORKSHOP’U" nda her birimiz kendi makyaj temizleme suyunu hazırladı, Yoga eğitmeni IŞIL NAMLI eşliğinde gerçekleştirdiğimiz "YOGA ATÖLYESİ" nde stresimizinden arındık ve Dans Eğitmeni BERFİN ATEŞ eşliğinde yaptığımız "DANS ATÖLYESİ" ile enerji dolu bir şekilde Anti-Stress Day'i tamamladık. Katılan herkese teşekkür ederiz.

6 Aralık • 2022

Movember 2022

Movember 2022

Her yıl Kasım ayında erkek sağlık sorunlarına farkındalık oluşturmak için düzenlenen “Movember” kampanyasına bizler de okulumuzda açtığımız stantla destek verdik. Arkadaşlarımıza broşür ve mavi kurdele dağıtarak başta testis ve prostat kanseri olmak üzere erkek hastalıkları ve sağlığı konusunda bilgiler verdik. Hep birlikte erkek hastalıkları hakkında daha fazla bilinçlendik. MUPSA olarak “Movember” standımıza katılımlarınız ve ilginiz için teşekkür ederiz.

8 KASIM• 2022

Pembe Top Sahada

Pembe Top Sahada

Dünya Sağlık Örgütü tarafından 2004 yılından bu yana meme kanserinde erken teşhisinin önemi ve meme kanseri farkındalığının vurgulanması amacıyla 01-31 Ekim Ayı Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık Ayı olarak belirlenmiştir.Biz de MUPSA olarak bu farkındalığa dikkat çekmek amacıyla 'Pembe Top Sahada' etkinliğimizi bu sene Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'yle yaptığımız basketbol maçıyla gerçekleştirdik.Kıyasıya rekabet ve doyasıya eğlence ile geçirdiğimiz etkinliğimize ilgi büyüktü.Katılan herkese teşekkür ederiz.Stay with MUPSA!

19 Ekim• 2022

Bilinçli Ağrı Kesici

Bilinçli Ağrı Kesici Seferi

MUPSA'nın geleneksel halk sağlığı etkinliklerinden biri olan ve pandemi sebebiyle hasret kaldığımız bilinçli vapur seferi etkinliğimizle sizlerleydik. Beşinci ayağını düzenlediğimiz projemizin bu seneki konusu reçetesiz de kolaylıkla satın alınabilen, her ağrı yaşadığımızda kendisine sarıldığımız hatta ağrı yaşama ihtimaline karşı dahi önceden aldığımız ağrı kesici (analjezik) ilaçların bilinçsiz kullanımıydı. Eczacılık öğrencileri olarak ağrı kesici ilaçların bilinçsiz kullanımı hakkında bilgilendirmeler yaptık. Back-Up takımımızla birlikte oldukça keyifli geçen bu bilinçlendirme seferine katılan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

10 MAYIS• 2022

Cem Kılınç

MUPSAwareness-Ecz. Cem Kılınç

2008 yılında İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden mezun olan Ecz. Cem Kılınç Halk sağlığı için kolektif bir mücadele gösterebilmek amacıyla “Boyun Eğmeyen İlaç Emekçileri” adlı topluluğu kurmuştur. HPV'nin yol açtığı risklerden toplumu koruyabilmek için “HPV Aşı Bursu” adlı kampanyayı başlatmıştır ve bu kampanya ile Türk Eczacıları Birliği tarafından 'Değer Katan Eczacı' ödülüne layık görülen Ecz. Cem Kılınç'ı sizler için 23 Mart Çarşamba günü saat 13.00'te fakültemizde ağırladık. HPV ve halk sağlığı konuları üzerine bizleri bilgilendirdiği etkinliğimizi gerçekleştirdik. Bizlere kattığı faydalı bilgiler için Eczacı Cem KILINÇ’a ve bizlerle birlikte bu değerli sunuma katılım sağlayan tüm arkadaşlarımıza çok teşekkür ederiz.

23 MART• 2022

Anti Stress 21

Anti-Stress Day 2021

Birlikte stres atıp tüm kaygılarımızı kenara bıraktığımız, hayatın bu yoğun ve yorucu temposundan bir günlük uzaklaştığımız “Anti Stress Day” etkinliğimizi gerçekleştirdik. Bedeninizi rahatlatacağınız meditasyon ve solo jazz seansları, kendi toniğinizi hazırlayacağınız tonik atölyesi, stresi yönetmeyi öğreneceğimiz oturumlar, birbirinden güzel çekilişler ve sürpriz hediyelerin de olduğu etkinliğimize katılım sağlayan herkese çok teşekkür ederiz.

29 Aralık • 2021

movember 16

Movember 2021

Her yıl Kasım ayında erkek sağlık sorunlarına farkındalık oluşturmak için düzenlenen “Movember” kampanyasına bizler de stant açarak destek verdik. MUPSA olarak “Movember” standımıza katılımlarınız ve ilginiz için teşekkür ederiz.

8 KASIM• 2021

1-31 MEME KANSERİ

1-31 Ekim Meme Kanseri Farkındalık Ayı

Dünya Sağlık Örgütü tarafından ekim ayı Meme Kanseri Farkındalık Ayı olarak belirlenmiştir. Dekanımız Prof. Dr. Hatice Kübra ELÇİOĞLU ve Danışman Hocamız Dr. G. Hale ÖZCÖMERT ÇOŞKUN’un katılımıyla “Meme kanseri” farkındalık ayında pembe maskeler,kurdeleler ve bilgilendirici broşürler dağıttığımız etkinliğimize katılım sağladığınız için çok teşekkür ederiz.

20 EKİM• 2021

4. Anti-Stres Günü

4. Anti-Stres Günü

Bu sene dördüncüsünü düzenlediğimiz Anti-Stres Günü etkinliğimizi başarıyla gerçekleştirdik.MUPSA olarak stresi her yönüyle ele aldığımız etkinliğimizde, stresi yenmeye yönelik çeşitli sunumlar, sizler için hazırladığımız sürpriz atölyemiz eşliğinde sizlerle birlikte olduğumuz bu güzel etkinliği düzenledik.Uzman eczacı, diyetisyen ve psikolog olan, bibirinden değerli konuşmacılarımız ve sürpriz atölyemiz eşliğinde anın tadını çıkardığımız bir gün oldu. Yoğun vize dönemi sonrası, tüm kaygılarımızı bir kenara bırakarak, birlikte stres atacağımız bir güne katıldığınız için teşekkür ederiz.

2 Mayıs • 2021

3. Anti-Stres Günü

3. Anti-Stres Günü

Bu sene üçüncüsünü düzenlediğimiz Anti-Stres Günü etkinliğimizi başarıyla gerçekleştirdik. Yeni fakülte binamızdaki alanlarımızda, sayın dekanımız Prof. Dr. Ş. Güniz Küçükgüzel ve sayın dekan yardımcımız Dr. Öğr. Üyesi Sevinç Şahbaz’ın da destekleriyle gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizde, her zaman yanımızda olan yardımcı danışman hocamız sevgili Arş. Gör. Aslı Türe “Moleküler Stres” konulu sunumuyla bizlere stresin kimyasını ve stresi nasıl azaltabileceğimize dair harika bir sunum ile, Florame Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü sayın Fatma Apaydın ise “Aromaterapi ve Yaşam Kalitesi” konulu sunumuyla programımızı zenginleştirdi. Anti-Stres Günümüze yoga, aromaterapi ve zumba workshoplarıyla devam ettik. Dilek Kara’nın düzenlediği aromaterapi workshopumuzda bitkisel yağlar ile elde edilen karışımlar hakkında bilgi alıp, stres üzerinde etkili olan karışımlar hazırladık. Yoga eğitmeni Deniz Atmaca ile yoga yaparak ruhumuzu dinlendirdik ve stresi bedenimizden uzaklaştırdık. Son oturumumuz olan zumba workshopuyla günü enerjik bir şekilde tamamladık.

27 Kasım • 2019

Movember

Movember

Her yıl kasım ayında erkek sağlığına dikkat çekmek için MOVEMBER kampanyası düzenleniyor. Tüm dünyada prostat kanseri başta olmak üzere erkek hastalıklarına dikkat çekmek için düzenlenen MOVEMBER’ın ismi, Türkçe'de “bıyık” anlamına gelen “moustache” ve “kasım” anlamına gelen “november” kelimelerinin birleşiminden oluşuyor. Erkek hastalıklarına dikkat çekmek için kasım ayında düzenlenen Movember kampanyasına bu yıl biz de okulumuzda stant açarak destek olduk. Arkadaşlarımıza broşür dağıtarak başta testis ve prostat kanseri olmak üzere erkek hastalıkları ve sağlığı konusunda bilgiler verdik. Hep birlikte erkek hastalıkları hakkında daha fazla bilinçlendik.

26 Kasım • 2019

PharmaRun

PharmaRun

Bu hafta sonu harika bir halk sağlığı etkinliği ile Caddebostan Sahil’deydik! Spor Eczacısı Ayşegül Birlik önderliğinde İstanbul Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi’nden de katılım sağlayan eczacılık öğrencileri ile 5 km boyunca koştuk ve spor beslenmesi, besin takviyeleri hakkında eczacı gözüyle altın değerinde bilgiler edindik. Cumartesi sabahını bizlere ayırarak bize eşlik eden sevgili dekanımız Prof. Dr. Güniz Küçükgüzel ve etkinliğimize sponsor olan Berko İlaç’a ve Berko İlaç Kurumsal İletişim Direktörü Eylem Beran’a katılımları için, etkinliğimizin temel taşı olan Ecz. Ayşegül Birlik’e zamanını ve bilgilerini bizlerle paylaştığı için, MUPSA Halk Sağlığı Takımına ve tüm katılımcılara bizlerle olduğu için teşekkürlerimizi sunuyoruz!

4 Mayıs • 2019

Tıbbi Bitkiler Seferi

Tıbbi Bitkiler Seferi

Altın havan ödüllü ve gelenekselleşen vapur etkinliğimizin bu seneki konusu "Tıbbi Bitkilerin Doğru Kullanımı"ydı. Halk sağlığı takımı olarak, Farmakognozi kürsümüzün değerli hocaları ile haftalardır çalışarak hazırlandığımız bu bilgi dolu seferde yolcularımızın kafasındaki tıbbi bitkilerin kullanımına ilişkin pek çok yanlışı düzelttik ve bu dersin eğitimini alan tek meslek grubu olan eczacı adayları olarak günlük kullanılan tıbbi bitki çaylarının doğru kullanımı hakkında bilgilendirmelerde bulunduk. 8 sefer boyunca oldukça yoğun katılım ve ilgiyle gerçekleşen etkinlikte emeği geçen başta kıymetli Dr. Öğr. Üyesi Ali Şen ve Halk Sağlığı Takımı olmak üzere herkese teşekkür ederiz!

19 Nisan• 2019

Meme Kanseri Farkındalık Maçı

Meme Kanseri Farkındalık Maçı

Heyecanla ve merakla beklenen Meme Kanseri Farkındalık Maçımızı başarıyla gerçekleştirdik. Pembe top bu sefer de MUPSA ile meme kanserine yakalanan tüm bireyler için yükseldi ve tabii ki dostluk kazandı! Oldukça keyifli geçen etkinliğimiz için başta Halk Sağlığı Takımı, Marmara Ecza ve Marmara Diş Basket takımları olmak üzere emeği geçen ve katılan herkese teşekkür ederiz.

28 Kasım • 2018

Meme Kanseri Farkındalık Ayı

Meme Kanseri Farkındalık Ayı

Ekim aynının aynı zamanda Meme Kanseri Farkındalık Ayı olduğunu herkese hatırlatmadan geçmesine izin veremezdik! Okul kantinimizdeki bardaklara pembe logolarımızı yapıştırarak farkındalık yaratmaya çalıştık ve yaklaşık 300 kişiye ulaştık.

30 Ekim • 2018

previous arrow
next arrow

SOSYAL ETKİNLİK

Türkiye’deki tüm eczacılık fakülteleri arasında ve fakülte içi sosyal etkileşimi sağlayacak yemek, parti, gezi, sportif faaliyetler gibi tüm sosyal organizasyonları içerir.

White Coat Party Canlı Müzik

White Coat Party - Canlı Müzik

Eğlenceye ve dansa doyduğumuz White Coat Party ile döneme bomba gibi başladık.

Önce canlı müzik dinleyerek eğlendik sonrasında parti ile bol bol dans ederek geceyi kapattık.

Etkinliğimize katılan herkese çok teşekkür ederiz

17 Şubat • 2024

Workshop - Cam Boncuk Atölyesi

Workshop - Cam Boncuk Atölyesi

Kendi el yapımı takılarımızı yaptığımız “Cam Boncuk Atölyesi” ni yoğun ilginizle gerçekleştirdik.

Eğitmen eşliğinde camı ısıtıp şekil vermeyi öğrendik ve harika işler ortaya çıkardık. Aynı zamanda birlikte çok keyifli vakit geçirdik.

Katılan herkese çok teşekkür ederiz.

26 Aralık • 2023

White Coat Party 2023

White Coat Party 2023

Glitter makyajla parladığımız, dansa ve müziğe doyduğumuz White Coat Party etkinliğimize katılan herkese çok teşekkür ederiz.

Birlikte ödüllü oyunlarımızla eğlenip, harika müziklerle dans ettik.

1 Kasım • 2023

Sweet Talk 2023

Sweet Talk - 2023

En tatlı etkinliklerimizden biri olan Sweet Talk etkinliğimizi bol sohbet ve eğlenceyle gerçekleştirdik.
16 Ekim • 2023

Oryantiring Etkinliği

Oryantiring Etkinliği

MUPSA olarak oryantiring sporuyla tanıştığımız ve birlikte çok eğlenceli anlar geçirdiğimiz bu etkinliği gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. İlk defa 27 Mayıs Pazar günü Florya Atatürk Ormanı'nda gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizde bizlerle hedefleri arayan ve doyasıya eğlendiğimiz etkinliğimize katılan herkese teşekkür ederiz.

27 Mayıs• 2023

Sweet Talk 2022

Sweet Talk 2022

Her sene düzenlediğimiz etkinliğimiz Sweet Talk bu sene de yoğun bir katılımla gerçekleşti.Okulumuza yeni gelen arkadaşlarımızla tanıştığımız, beraber sohbet edip eğlendiğimiz ve soruları yanıtladığımız etkinliğimize katılan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.Biz MUPSA ekibi olarak sizinle tanışmaktan çok keyif aldık.Diğer etkinliklerimizde görüşmek üzere... Stay with MUPSA

14 Ekim• 2022

Sapanca Gezisi 2022

Sapanca Gezisi 2022

Hem motive olup hem de stres atmak için doğayla iç içe olduğumuz harika bir gezi gerçekleştirdik. 19 Mart Cumartesi günü Sapanca Çayır Çimen Villaları’na doğayla iç içe, eğlenceli bir hafta sonu geçirdik. Göl kıyısında kahvaltı edip güzel bir yürüyüş yaptığımız, akşam barbekü partisiyle doyasıya eğlendiğimiz, doğanın tadını çıkardığımız gezimize katılım sağlayan herkese teşekkür ederiz.

19 MART• 2022

Sessizlikte Diyalog 2021

Sessizlikte Diyalog 2021

MUPSA olarak özel bir alanda işitme engelli rehberler ile birlikte, tamamen sessiz bir ortamda sözsüz iletişimi keşfetmeye “Sessizlikte Diyalog” sergisindeydik. Empati kurma yeteneği ile birlikte farkındalığın da artmasını sağlayan Sessizlikte Diyalog, hayat boyu yaşanabilecek en olağanüstü deneyimlerden biri olmayı garantiliyor. Özel bölümlerden oluşan Sessizlikte Diyalog sergisinde, yüz ifadelerinin ve vücut dilinin nasıl etkin kullanılabileceği ve işitme dışındaki duyular ile neler başarılabileceğini tecrübe edebildik. Sessizlikte Diyalog, zorlukları fırsata dönüştürme yeteneğini güçlendirirken, kişinin kendisi ve çevresiyle ilgili tüm önyargılarını sonsuza dek geride bıraktırmayı amaçlamaktadır. Hayata bakış açımızı değiştirmemizi sağlayan bu etkinliğimize katılım sağlayan herkese çok teşekkür ederiz.

20 ARALIK• 2021

White Coat Party 2021

White Coat Party 2021

Her yıl olduğu gibi bu yıl da vize sonrası stresimizi 90’LAR TEMALI “WHITE COAT PARTY” ile üzerimizden attık. Olmazsa olmaz 90’lar şarkıları ve 90’lar konseptli kıyafetlerimizle birlikte Anadolu yakasının kaliteli mekanlarından olan “Dip Disco Kadıköy”de hep birlikte 90’lar ruhunu damarlarımızda hissettiğimiz harika bir parti oldu. Bir sonraki eğlencede görüşmek üzere.

7 ARALIK• 2021

White Coat Party 2021

White Coat Party 2021

Her yıl olduğu gibi bu yıl da vize sonrası stresimizi 90’LAR TEMALI “WHITE COAT PARTY” ile üzerimizden attık. Olmazsa olmaz 90’lar şarkıları ve 90’lar konseptli kıyafetlerimizle birlikte Anadolu yakasının kaliteli mekanlarından olan “Dip Disco Kadıköy”de hep birlikte 90’lar ruhunu damarlarımızda hissettiğimiz harika bir parti oldu. Bir sonraki eğlencede görüşmek üzere.

7 ARALIK• 2021

Sweet Talk 2021

Sweet Talk 2021

MUPSA’yı daha yakından tanıdığınız, birlikte kaynaşarak tatlı yiyip tatlı konuştuğumuz ve tüm merak ettiklerinize yanıt bulduğumuz keyifli etkinliğimiz Sweet Talk’ta sizlerle bir arada olmaktan çok memnun olduk. Katılan herkese çok teşekkür ederiz.

14 EKİM• 2019

MUPSAFLIX

MUPSAFLIX

MUPSA olarak kafamızı dağıtıp günlük hayatın endişelerinden biraz olsun uzaklaşacağımız harika bir etkinlikle daha karşınızdayız!! "MUPSAFLIX" etkinliğimiz ile; Netflix üzerinden bir yandan mesaj yoluyla sizlerle sohbet ederken bir yandan da birlikte izlediğimiz filmin tadını çıkardık. Aynı zamanda sizler için hazırladığımız birbirinden farklı odalarla; birlikte film, belgesel, dizi, oyun, müzik üzerine paylaşımlar yapıp önerilerimizi birbirimize aktarma fırsatı yakaladık. Hepinizi patlamış mısırlarınız eşliğinde, hem konuşup hem film izlediğimiz bu güzel etkinliğimize katılan herkese teşekkür ederiz.

• 2020

Sweet Talk 2020

Sweet Talk 2020

Her sene düzenlediğimiz en eğlenceli etkinliklerimizden biri olan Sweet Talk'ı online platforma taşıdık ve yoğun bir katılımla etkinliğimizi gerçekleştirdik. Fakültemize yeni gelen arkadaşlarımızla tanışıp sohbet etme fırsatı bulduk. Etkinliğimize katılan herkese teşekkür ediyoruz. Mupsa'ya hoşgeldiiz.

18 Ekim • 2020

Karanlıkta Diyalog

Karanlıkta Diyalog

MUPSA olarak Karanlıkta Diyalog sergisineydik. Sergide görme engelli rehberler eşliğinde tamamen karanlık bir ortamda parkta dolaşmak, bir caddede karşıdan karşıya geçmek, vapura binmek gibi günlük hayatta yaptığımız etkinlikleri yaparak İstanbul’u hiç görmediğimiz bir şekilde deneyimleme fırsatı bulduk.

18 Aralık • 2019

Sweet Talk 2019

Sweet Talk 2019

En eğlenceli etkinliklerimizden biri olan Sweet Talk bu sene de yoğun bir katılımla gerçekleşti. Fakültemize yeni gelen arkadaşlarımızla tanışıp doya doya sohbet etme fırsatı bulduk. MUPSA ekibi olarak hepinizi tanımaktan çok memnun olduk ve çok keyifli vakit geçirdik. Katılan herkese teşekkür ederiz, MUPSA’ya hoşgeldiniz.

17 Ekim • 2019

Şile Kampı

Şile Kampı

Şile Sahilkamp’ta gerçekleştirdiğimiz etkinliğimiz kötü hava koşullarına rağmen harika bir katılımla sona erdi. Eğlendik, güldük ve en önemlisi yepyeni arkadaşlıklar edindik.

24 Şubat • 2018

Sweet Talk 2018

Sweet Talk 2018

En keyifli etkinliklerimizden biri olan Sweet Talk bu sene de dolu dolu geçti. Fakültemize yeni gelen arkadaşlarımızla doyasıya sohbet etme fırsatı bulduk.

17 Ekim •2018

Sweet Talk 2017

Sweet Talk 2017

Bu sene ikincisini düzenlediğimiz Sweet Talk'da fakültemize yeni gelen arkadaşlarımızla tatlı yiyip tatlı konuştuğumuz bir etkinlik geçirdik.

17 Ekim • 2017

Sweet Talk 2016

Sweet Talk 2016

Ve karşınızda Sweet Talk! Bu sene ilk defa gerçekleştirdiğimiz bu etkinlikte fakültemize yeni gelen arkadaşlarımızla tatlı yiyip tatlı konuştuğumuz bir etkinlik geçirdik.

6 Ekim • 2016

previous arrow
next arrow

PROJE VE EĞİTİM

MUPSA ‘nın ağırlıklı olarak ulusal eczacılık öğrencileri ve uluslararası eczacılık öğrencileri eğitim projelerini lokal düzeyde düzenlemek, kariyer günleri organize etmek,
konuşmacılarla iletişim halinde olmak kısacası eczacılık öğrencilerinin mesleki ve kişisel gelişimlerini sağlayacak her türlü aktiviteyi içine alır.

Adım Adım Eczacılık - Endüstriyel Eczacılık

Adım Adım Eczacılık - Endüstriyel Eczacılık

“Endüstriyel Eczacılık” konulu Adım Adım Eczacılık etkinliğimizi gerçekleştirdik.

Ecz. Muhammet Doğrul ve Ecz. Mustafa Abacıoğlu’nun tecrübelerini dinleyerek sektör hakkında bilgi sahibi olduk ve merak ettiğimiz soruları sorduk. Değerli katılımları için kendilerine teşekkür ederiz.
15 Mart 2024

Kariyer Yolculuğu

Kariyer Yolculuğu

Proje ve Eğitim Koordinatörlüğümüzün “Kariyer Yolculuğu” etkinliğini gerçekleştirdik!🤩

Mülakat süreçleri, Linkedln kullanımı ve CV hazırlamaya dair birçok konuda yeni bilgiler öğrendiğimiz verimli bir etkinlik oldu.

Değerli sunumları için Buket Günaydın ve Ceylan Altan’a teşekkür ederiz.
13 Mart 2024

MUPSAchievement

MUPSAchievement

Yeni serimiz olan MUPSAchievement’ı çok güzel geri dönüşleriniz ile gerçekleştirdik.

Değerli konuşmacılarımızın anlatımlarıyla TÜBİTAK, IPSF, SEP, TEBGK ve İEOGM hakkında merak ettiklerimizi sorduk, detaylı bilgiler öğrendik.

Etkinliğimize yoğun ilgi gösteren katılımcılarımıza ve bizimle tecrübelerini paylaşan konuşmacılarımıza çok teşekkür ederiz.
20 Şubat 2024

MARMARA PGK-MUPSA Panel

MARMARA PGK-MUPSA Panel

Marmara PGK-MUPSA olarak “Bağırsak Beyin İlişkisi: Vücudumuzun Gizli İletişimi” hakkındaki panelimizi gerçekleştirdik.

Uzman hocalarımızla birlikte travmalarımız ve ruhsal sağlığımızda bağırsaklarımızın önemi, psikobiyotikler ve bağırsak mikrobiyatası gibi konulara değinme fırsatı yakaladık.

Panelimizde konuşma yapan ve bizlerden gelen soruları yanıtlayan tüm hocalarımıza teşekkür ederiz.

Aynı zamanda birlikte bu güzel etkinliği gerçekleştirdiğimiz @marmarapgkulubu ekibine, Proje ve Eğitim Takımımıza ve panelimize gelen tüm katılımcılarımıza da çok teşekkür ederiz.
19 Aralık 2023

Staj Günlükleri V

Staj Günlükleri V

“Staj Günlükleri 5” etkinliğimiz ile karşınızdaydık.
“Endüstri Eczacılığına Yolculuk” temalı bu etkinliğimizde sektörde farklı alanlarda staj yapan kişilerin deneyimlerini dinleyip aklımıza takılan sorulara yanıt aradık.
Ticari Kalite departmanından bahsetmek üzere Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi 5. sınıf öğrencisi Eyyüp Işkın ve 4. sınıf öğrencisi Sıla Özen. Pazarlama departmanından bahsetmek üzere Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi 5. sınıf öğrencisi Nihan Şahin. Medikal departmanından bahsetmek üzere Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi 5. sınıf öğrencisi Berke Berkay Bek. Ruhsatlandırma departmanından bahsetmek üzere Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi 5. sınıf öğrencisi İlayda Rüymeysa Bayrak. Klinik araştırmalar departmanından bahsetmek üzere İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi 5. sınıf öğrencisi Baran Akın. Farmakovijilans departmanından bahsetmek üzere Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi 4. sınıf öğrencisi Sena Tuğrul bu etkinliğimizle bizlerle birlikteydi.
Birçok farklı departman hakkında bizlere değerli bilgilerini aktaran konuşmacılarımıza ve katılan herkese çok teşekkür ederiz.

28 Kasım • 2023

SERVIER ile Kariyer Buluşması

SERVIER ile Kariyer Buluşması

MUPSA Proje ve Eğitim Takımı olarak Servier İlaç Genel Merkezi'ne düzenlediğimiz gezimiz ile eczacıların edüstrideki yerini daha iyi kavradık! Sevirer İlaç ailesine bu bilgilendirici sunumları ve kıymetli zamanlarını bizlere ayırdıkları için teşekkür ederiz!

13 Nisan 2022

BES-MUPSA Panel 2022

BES-MUPSA Panel 2022

MUPSA, Proje ve Eğitim Takımı ile birlikte Çorbada Tuzun Olsun'da! Çorbada Tuzun Olsun Derneği, temel insani yardım dağıtımları ile evsizlerin günlük ihtiyaçlarını karşılarken, topluma geri kazanımlarını sağlamak ve bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla hareket eden bir gönüllü topluluğudur. MUPSA olarak bu yıl ikincisini düzenlediğimiz etkinliğimizde ihtiyacı olanlara @corbadatnzolsun aracılığıyla yemek dağıtımında yardımcı olduk. Bu gönüllülük hareketinin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz.
29 Aralık 2022

Staj Günlükleri IV

Staj Günlükleri IV

MUPSA olarak düzenlediğimiz “Staj Günlükleri” serimizin dördüncüsüyle sizlerleydik. 14 Aralık Çarşamba günü Kitaplı Kahve’de gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizde Klinik araştırmalar departmanından bahsetmek üzere Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi 4. Sınıf öğrencisi Aylin Ece Şahin ve Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi 5. Sınıf öğrencisi Yağmur Mehtap Taşpınar, Kalite güvence departmanından bahsetmek üzere Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi 4. Sınıf öğrencisi Elif Karakaraman ve Farmakovijilans departmanından bahsetmek üzere Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi 5. Sınıf öğrencisi Muhammet Doğrul endüstride staj yapan öğrenciler olarak deneyimlerini aktardı.Etkinliğimize katılan herkese teşekkür ederiz. Stay With MUPSA!

14 ARALIK• 2022

Bezmialem Fitoterapi Gezisi

Bezmialem Fitoterapi Gezisi

MUPSA Proje ve Eğitim Takımı olarak Bezmialem Fitoterapi Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne düzenlediğimiz gezimiz ile fitoterapi alanını yakından tanıma fırsatı bulduk. Merkeze dair genel bir eğitim sunumu ile başlayan etkinliğimiz, laboratuvar gezisi ile devam etti. Gezimizde bizlere eşlik eden Sayın Danışman Hocamız Dr. G. Hale ÖZCÖMERT’e ve katılan herkese teşekkür ederiz!

31 KASIM• 2022

Kariyer Yolculuğu-3

Kariyer Yolculuğu-3

Kariyerimize ilk adımlarımızı atarken bizler için yol gösterici niteliğinde olan “Kariyer Yolculuğu” etkinliğimizin üçüncüsüyle sizlerleydik. 29 Kasım Salı günü Marmara üniversitesi Eczacılık Fakültesi Prof. Dr. Mustafa Nevzat Pısak Konferans Salonu'nda gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizde Kariyer Hayalim Kurucusu Serkan YAŞDERE bizlerle birlikteydi.Profesyonel ve etkili özgeçmiş hazırlama teknikleri, etkili Linkedin kullanımı, iş arama sürecinde yapılması gerekenler, mülakata hazırlık süreci gibi konuların üzerine konuştuğumuz etkinliğimizin sonunda yaptığımız mülakat simülasyonu ile profesyonel bir iş mülakatının nasıl yapıldığını deneyimleme fırsatı bulduk. Katılım sağlayan herkese teşekkür ederiz.

29 KASIM• 2022

KariyeRx 2022

KariyeRx 2022

Bu yıl beşincisini düzenlediğimiz KariyeRx adlı etkinliğimizi 23-24 Nisan tarihlerinde yoğun bir katılımla gerçekleştirdik. Etkinliğimizi en iyi şekilde tamamlamamıza yardımcı olan Değerli Danışman Hocalarımız Hale ÖZCÖMERT COŞKUN’a ,Aslı TÜRE’ye, değerli Hocamız Muhammet Emin ÇAM ve kulüp başkanımız Nihan ŞAHİN’in açılış konuşmalarıyla başlayan etkinliğimizin ilk gününde açılış konuşması için Doç. Dr. Muhammet Emin ÇAM’a, “Mezuniyet Sonrası Mesleki Örgütler” konulu konuşmasını yapan Ecz. Aysel ÖZGÜR’e, “Bir Eczacının Akademide ve Ar-Ge Çalışmalarında Rolü” konulu konuşması için Dr. Ecz. İsmail ASLAN’a, “Sektörün İçinden: Farmakovijilans” konulu konuşması için Ecz. Tuğçe KARAKAŞ’a, “Zirvedeki Seni Bul” konulu konuşması için İlker CANBULUT’a, “Eczacılığın Girişimcilik Yönü” konulu konuşması için Uzm. Ecz. Sema UYSAL ZEYBEK’e, “Eczacılıktan Yazarlığa Giden Yol” konulu konuşması için Dr. Ecz. Metin UYAR’a çok teşekkür ediyoruz.

12 OCAK• 2022

EMSA-MUDSA-MUPSA Panel 2022

EMSA-MUDSA-MUPSA Panel 2022

12 Ocak Çarşamba günü saat 13.30'da Eczacılık Fakültesi Konferans Salonu'nda MUPSA, MUDSA ve EMSA ortaklığıyla gerçekleştirdiğimiz 2022 yılının büyük sağlık panelini düzenledik. İlk oturumumuzda değerli hocalarımızla Antidepresan, Stres ve Bruksizm ; ikinci oturumumuzda ise Sağlıkta Şiddet ve Etik konularının konuşulduğu, Eczacılık Fakültesinden Dr. Ör. Üyesi Gülsüm Hale Özcömert Coşkun ve Doç. Dr. Muhammet Emin Çam; Tıp Fakültesinden Doç. Dr. Gürkan Sert ve Prof. Dr. Özgür Kasımay Çakır; Diş Hekimliği Fakültesi'nden Dr. Öğretim Üyesi Zeliha Şanıvar Abbasgholizadeh ve Doç. Dr. Mehmet Emin Alşahin hocalarımzıın yer aldığı panelimizde sizleri aramızda görmekten çok memnun olduk.
12 Ocak 2022

Staj Günlükleri III

Staj Günlükleri III

MUPSA olarak düzenlediğimiz “Staj Günlükleri” serimizin üçüncüsüyle sizlerleydik. Hastane stajı hakkında merak ettikleriniz ve daha fazlası için Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunu Merve Aydın’ın deneyimlerini paylaştığı etkinliğimize katılan herkese teşekkür ederiz. Stay With MUPSA!

3 OCAK• 2022

KariyerX

KariyerX

MUPSA olarak bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirdiğimiz KariyeRx etkinliğimiz, 23-24 Şubat günleri Proje ve Eğitim Koordinatörlüğümüz tarafından online olarak düzenlendi. Eczacılık sektörü açısından alanında uzman kişileri davet ettiğimiz etkinlikte, farklı departmanlar hakkında sunumlara yer vererek sizlerin yeni fikirler edinmesini sağladık. Programımızın ilk günü, Danışman Hocamız Dr. Öğr. Üyesi G. Hale Özcömert Coşkun’un, MUPSA 2020-2021 dönem başkanımız Hilal Birinci’nin ve TEKB Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Mehmet Sait Yücel’in açılış konuşmaları ile başladı. İlk oturumumuzda Dr. Ecz. Ahmet Sami Boşnak “Uluslararası Alanda Onkoloji Eczacılığı” sunumunu gerçekleştirerek bizlere onkoloji eczacılığı hakkında bilgiler verdi. Devamında DeltaPV İş geliştirme ve Teknik Operasyonlar Direktörü Ecz. Meryem Yaman “İlaç Güvenliği’nde Uluslararası Çalışmak” sunumuyla bizlere iş hayatındaki tecrübelerinden bahsetti. Günün 3. Oturumunda İLKO İlaç Ar-Ge Direktörü Dr. Ecz. Onur Pınarbaşlı “Ar-Ge’den Tedaviye Giden Yol” sunumunu gerçekleştirerek eczacılık sektöründe bu departmanlar hakkında bilgiler verdi. Günün son oturumunda bizlerle birlikte olan Uğur Böcekleri Gönüllüsü ve Eğitim Danışmanı olan Serkan Duru “Odaklan ve Harekete Geç” sunumuyla motivasyon kazanmamıza için tavsiyelerde bulundu.

24 ŞUBAT• 2021

KariyerX

KariyerX

Programımızın ikinci günü, ilk oturumumuz BAU İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı Öğr. Üyesi Engin Özören “Değişim Hikayesi” ile başladı. Etkinliğimizin devamında ikinci oturumda Janssen EMEA Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Ülkelerinden sorumlu Pazarlama Lideri olan Ecz. Pelin Karter “Bir Eczacının İlaç Sektöründeki Pazarlama Yolculuğu” ile ilgili bir sunum gerçekleştirerek bizleri pazarlama departmanı hakkında bilgilendirdi. Üçüncü Oturumumuzda Sanofi Genzyme Bölgesel Medikal Ekip Yöneticisi Ecz. Haydar Gürsel “İlaç Endüstrisinde Eczacının Yeri” sunumuyla deneyimlerini bizlerle paylaştı. Devamında Novartis Kıdemli İnsan Kaynakları Müdürü Şule Sarıbatı “İş Hayatında Başarının Sırrı ve Yeni Yetkinlikler” sunumuyla doğru CV hazırlama yöntemleri ve etkili mülakat teknikleri hakkında bilgilerini bizlerle paylaştı. Programımızın son oturumunda Roche Ruhsatlandırma ve Kalite Lideri Ecz. Gökçen Becit “Ruhsatlandırma Departmanında Eczacı Kariyeri” konusuyla sizlerin de sorularına yer vererek ruhsatlandırma departmanından bahsetti.

Kariyerimizi oluşturmada bizlere yardımcı olan konuklarımıza, etkinliğimizde emeği geçen herkese ve bizi yalnız bırakmayan tüm katılımcılarımıza teşekkür ederiz.
25 ŞUBAT• 2021

KariyerX

KariyerX

Bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdiğimiz KariyeRx ile eczacılık sektöründe alanında uzman birçok isim ile buluşma fırsatı yakaladık. Programımız sabah 10.00’da sevgili danışman hocamız Dr. Öğr. Üyesi G. Hale Özcömert Coşkun’un ve MUPSA 2019-2020 dönem başkanımız Özlem Demir’in açılış konuşmaları ile başladı. Gün boyu süren etkinliğimizin sabah oturumlarında Abbvie’den Marka Uzmanı Ecz. Zeynep Kortak ilaç ve Sanofi’den Ruhsatlandırma Müdürü Ecz. Burcu Doğan eczacılık endüstrisine dair sunumları ile bizlerleydi. Öğleden sonraki oturum ise İnvokat Patent’in kurucu ve yöneticisi Aydın Mutlu’nun sunumu ile başladı. Öğleden sonraki oturumlarımız Ecz. Ömer Fatih Başaran’ın sanayi ve eczane eczacılığındaki tecrübelerini aktardığı sunumu ile devam etti. Ardından ülkemizdeki en tecrübeli Adli Eczacılardan Prof. Dr. Münevver Açıkkol bizleri adli eczacılık alanı hakkında bilgilendirdi. Günün son oturumunda Farmacity’den Esra Soydan doğru CV hazırlama yöntemlerini ve etkili mülakat teknikleri paylaşarak kariyerimize başlamamızda bizlere ışık tuttu. Eczacıların çeşitli çalışma alanları hakkında fikir sahibi ve mezun olduğumuzda kariyerimizi ne yönde ilerletmek isteyeceğimize ışık tutmayı amaçladığımız bu etkinliğimiz umarız katılan herkese faydalı olmuştur.

4 Mart• 2020

2. Bezmialem Fitoterapi Gezisi

2. Bezmialem Fitoterapi Gezisi

Bugün ikincisini düzenlediğimiz Bezmialem Fitoterapi Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne olan gezimizi başarıyla tamamladık. Merkeze dair genel bir eğitim sunumu ile başlayan etkinliğimiz, laboratuvar gezisi ile devam etti.

24 Aralık• 2019

MUPSA EMSA Panel

MUPSA EMSA Panel

MUPSA olarak harika bir etkinlikle fakültemizde bir ilke daha imza attık ve MUPSA-EMSA işbirliği ile eczacılık ve tıp öğrencilerini bir araya getiren panelimizi gerçekleştirdik. “Akılcı İlaç Kullanımı”, “Jenerik İlaç Kavramı” ve “Majistral İlaç Reçeteleri” konu başlıklarına multidisipliner olarak yaklaşarak alanında uzman isimlerden en güncel bilgilere ulaşma, ortak çalışma alanlarımızındaki sorunlara ve çözümlere değinme fırsatı yakaladık. Danışman hocamız sevgili Dr. Öğr. Üyesi G. Hale Özcömert Coşkun’un moderatörlüğünde, Dekanımız sayın Prof. Dr. Güniz Küçükgüzel ve Dekan Yardımcımız sayın Dr. Öğr. Üyesi Sevinç Şahbaz’ın da katılımlarıyla gerçekleşen panelimizde Eczacılık Fakültesi adına Prof. Dr. İlkay Küçükgüzel, Prof. Dr. Şule Apikoğlu Rabuş, Ecz. Gökhan Şeremet; Tıp Fakültesi adına Prof. Dr. Seyhan Hıdıroğlu, Doç. Dr. Hasan Raci Yananlı bizlerden gelen soruları cevapladılar.

23 Aralık • 2019

Staj Günlükleri I

Staj Günlükleri I

Yeni etkinliğimiz olan Staj Günlükleri 1’i sizlerin yoğun ilgisiyle verimli bir şekilde gerçekleştirdik. Sevgili arkadaşlarımız Nükhet Kadiroğlu ve Atalay Çakar eczane, hastane ve sanayi stajlarından kazandıkları deneyimleri bizlerle paylaştılar. Aynı zamanda yurt dışında staj imkanları hakkında bilgilerini bize aktardılar ve merak ettiğimiz soruları cevapladılar.

13 Aralık • 2019

Bilim İlaç Gezisi

Bilim İlaç Gezisi

Bugün MUPSA Proje Takımı olarak Bilim İlaç’ı ziyarete gittik. Üretim tesislerini yerinde görerek işin uzmanlarından eğitici bilgiler dinleme fırsatı edindik. Tüm katılımcılarımıza ve bizleri ağırlayan Bilim İlaç‘a teşekkür ederiz.

22 Mayıs • 2019

Fitoterapi Gezisi

Fitoterapi Gezisi

Bugün Bezmialem Fitoterapi Eğitim Uygulama Araştırma Merkezi’ne düzenlediğimiz teknik gezimizi başarıyla tamamladık. Merkeze dair genel bir eğitim sunumu ile başlayan etkinliğimiz, laboratuvar gezisi ile devam etti. Fitoterapi alanıyla ilgili kafamızdaki soruları gideren ve bizlere değerli vaktini ayıran sevgili Farm. Kimya Uzm. İlker Demirbolat’a ve katılan arkadaşlarımıza teşekkürlerimizi sunarız.

4 Aralık• 2018

previous arrow
next arrow

SOSYAL SORUMLULUK

Çorbada Tuzun Olsun 2024

Çorbada Tuzun Olsun 2024

Bugün temel insani yardım dağıtımları ile evsizlerin günlük ihtiyaçlarını karşılayan, topluma geri kazanımlarını sağlamaya çalışan ve bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla hareket eden Çorbada Tuzun Olsun Derneğindeydik.🧂

MUPSA olarak Çorbada Tuzun Olsun Derneği’nin düzenlediği Üniversiteliler Bir Kasede projesine biz de katıldık ve makarna topladık.✨
Bu soğuk havalarda ihtiyaç sahibi insanlara bir parça da olsa yardım eden ve bu çorbada tuzu olan Sosyal Sorumluluk Takımımızdaki herkese çok teşekkür ederiz.😇

23 Şubat 2024

Gold Week

Gold Week

Büyüklerimizle birlikte şarkılar söyleyip keyifli vakit geçirdiğimiz Gold Week etkinliğimizi gerçekleştirdik.🎶

Bizlerle bu anlamlı etkinlikte olan Sosyal Sorumluluk Takımına teşekkür ederiz.💕

9 Mayıs 2024

Ecza Dolabı Olmayan Okul Kalmasın Yolda

Ecza Dolabı Olmayan Okul Kalmasın Yolda

Ecza Dolabı Olmayan Okul Kalmasın" projemizin İstanbul şehri dışında ihtiyaç sahibi okullara ecza dolabı temin ettiğimiz "Ecza Dolabı Olmayan Okul Kalmasın Yolda" projemizin bu yıl ilk kez Şanlıurfa ilinde bulunan Umut İlkokulu ve Afyonkarahisar ilinde bulunan Dinar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde gerçekleştirdik.

27-28 Kasım 2024

Teddy Bear 2023

Teddy Bear

MUPSA Sosyal Sorumluluk Takımı olarak en tatlı etkinliklerimizden olan Teddy Bear projesi için Marmara Üniversitesi Anaokulundaydık.🧸

Minik dostlarımıza eczacılık mesleğini anlatıp birlikte küçük deneyler yaptık. Eğlenceli oyunlar oynayarak ve dans ederek keyifli vakit geçirdik.🎈
Bu harika etkinliği gerçekleştiren Sosyal Sorumluluk Takımımıza ve bizleri içtenlikle ağırlayan Marmara Üniversitesi Anaokuluna teşekkür ederiz.🌈
Bu soğuk havalarda ihtiyaç sahibi insanlara bir parça da olsa yardım eden ve bu çorbada tuzu olan Sosyal Sorumluluk Takımımızdaki herkese çok teşekkür ederiz.
29 Aralık • 2023

Çorbada Tuzun Olsun 2023

Çorbada Tuzun Olsun 2023

MUPSA olarak bugün temel insani yardım dağıtımları ile evsizlerin günlük ihtiyaçlarını karşılayan, topluma geri kazanımlarını sağlamaya çalışan ve bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla hareket eden Çorbada Tuzun Olsun Derneğindeydik.
Bu soğuk havalarda ihtiyaç sahibi insanlara bir parça da olsa yardım eden ve bu çorbada tuzu olan Sosyal Sorumluluk Takımımızdaki herkese çok teşekkür ederiz.
30 Kasım • 2023

Ecza Dolabı Olmayan Okul Kalmasın 2023

Ecza Dolabı Olmayan Okul Kalmasın 2023

Altın Havan Ödülü’nü kazanmış “Ecza Dolabı Olmayan Okul Kalmasın” projemizin 12’ncisini Şehit Öğretmen Mustafa Gümüş Ortaokulu’nda gerçekleştirdik. Sosyal Sorumluluk takımımızla birlikte öğrencilerin eczacılık hakkında merak ettikleri soruları cevaplayarak bağışıklık ve hijyen konusunda bilgiler verdik. Aynı zamanda okul yönetimine ecza dolabımızı takdim ettik.
Minik arkadaşlarımıza güzel bilgiler aktardığımız keyifli etkinliğimize katkıda bulunan Sosyal Sorumluluk takımımıza ve okul yönetimine teşekkür ederiz.

24 EKİM • 2023

Teddy Bear

Teddy Bear

27 Aralık Salı günü EPSA’nın başlattığı ve bizim de her yıl gerçekleştirdiğimiz en tatlı etkinliklerimizden biri olan Teddy Bear için Minik Kalpler Balat’taydık. Minik dostlarımıza eczacılık mesleğini anlatıp küçük deneyler yaparak dikkatlerini çekmeye çalıştık. Sonrasında el yıkamanın, dişlerimizi fırçalamanın, hijyenin önemini vurguladık ve onlarla oyunlar oynayarak etkinliğimizi tamamladık. Katılan herkese teşekkürler.

27 ARALIK• 2022

Gold Week 2022

Gold Week 2022

12-18 Nisan Dünya Kalp Sağlığı Haftası'na ithafen yaşlılarımızı kalp sağlığı konusunda bilgilendirdiğimiz, birlikte çeşitli egzersizler yapıp şarkılar söylediğimiz ve çoklu ilaç kullanımında sorun yaşayabilen büyüklerimiz için akılcı ilaç kutuları dağıttığımız yepyeni etkinliğimiz MUPSA GOLD WEEK'te büyüklerimizle birlikte harika bir gün geçirdik! Yeni projemizi hayata geçirebilmemiz için bizlere verdiği destek ve akılcı ilaç kutuları sponsorluğu için saygıdeğer danışman hocamız Eczacılık İşletmeciliği Anabilim Dalı Dr. Öğretim Üyesi Gülsüm Hale Özcömert Coşkun hocamıza çok teşekkür ederiz. Bizlerle bu anlamlı etkinlikte olan tüm Back-Up takımımıza ve saygıdeğer Klinik Eczacılık Anabilim Dalı Dr. Öğretim Üyesi Songül Tezcan hocamıza çok teşekkür ederiz!

19 NİSAN• 2022

Teddy Bear 2022

Teddy Bear 2022

5 Ocak Çarşamba günü EPSA’nın başlattığı ve bizim de her yıl gerçekleştirdiğimiz en tatlı etkinliklerimizden biri olan Teddy Bear için Minik Kalpler Balat’taydık. Minik dostlarımıza mesleğimizi anlatmak, küçük bilgilendirmeler yapmak ve onlarla birlikte oyunlar oynamak çok keyif vericiydi. Katılan herkese teşekkürler.

5 OCAK• 2022

Çorbada Tuzun Olsun 2022 Part 2

Çorbada Tuzun Olsun 2022 Part 2

MUPSA olarak bugün temel insani yardım dağıtımları ile evsizlerin günlük ihtiyaçlarını karşılayan, topluma geri kazanımlarını sağlamaya çalışan ve bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla hareket eden gönüllü bir topluluk olan Çorbada Tuzun Olsun Derneği’ndeydik.
Bu soğuk havalarda ihtiyaç sahibi insanlara bir parça da olsa yardım eden ve bu çorbada tuzu olan Proje ve Eğitim Takımımızdaki herkese teşekkür ederiiz.
#staywithmupsa

3 Aralık • 2022

Çorbada Tuzun Olsun 2022

Çorbada Tuzun Olsun 2022

MUPSA, Proje ve Eğitim Takımı ile birlikte Çorbada Tuzun Olsun'da! Çorbada Tuzun Olsun Derneği, temel insani yardım dağıtımları ile evsizlerin günlük ihtiyaçlarını karşılarken, topluma geri kazanımlarını sağlamak ve bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla hareket eden bir gönüllü topluluğudur. Geçtiğimiz senelerde olduğu gibi bu yıl da MUPSA olarak ihtiyacı olanlara @corbadatznolsun aracılığıyla yemek dağıtımında yardımcı olduk. Bu gönüllülük hareketinin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz.

3 Kasım • 2022

Ecza Dolabı Olmayan Okul Kalmasın 2022

Ecza Dolabı Olmayan Okul Kalmasın 2022

MUPSA olarak en önemli etkinliklerimizden biri olan, Altın Havan Ödülü’nü kazanmış “Ecza Dolabı Olmayan Okul Kalmasın” projemizin 11. sini sizlere gururla sunuyoruz! Proje ve eğitim takımımızla birlikte öğrencilere eczacılığı anlatıp, onlara akılcı ilaç kullanımı, sağlık ve hijyen gibi konularda bilgilendirmeler yapıp sorularını cevaplamak için 25 Ekim Salı günü Türk Eğitim Vakfı Türkan Sedefoğlu İlköğretim Okulu’ndaydık. Bu güzel etkinliğimize katılım sağlayan herkese çok teşekkür ederiz.

12 OCAK• 2022

Çorbada Tuzun Olsun 2021

Çorbada Tuzun Olsun 2021

Bu kez de Çorbada Tuzun Olsun derneğiyle Beyoğlu’nda çorba dağıtımı yaptığımız etkinliğimizle sizlerleydik. Bu soğuk havalarda ihtiyaç sahibi insanlara bir parça da olsa yardım edip, bu çorbada bizim de tuzumuz olsun istedik. Katılan, yardım eden herkese çok teşekkürler.

2 ARALIK• 2021

Ecza Dolabı Olmayan Okul Kalmasın 2021

Ecza Dolabı Olmayan Okul Kalmasın 2021

MUPSA olarak en önemli etkinliklerimizden biri olan, Altın Havan Ödülü’nü kazanmış “Ecza Dolabı Olmayan Okul Kalmasın” projemizin 10. sunu sizlere gururla sunuyoruz! Proje ve eğitim takımımızla birlikte öğrencilere eczacılığı anlatıp, onlara akılcı ilaç kullanımı, el hijyeni gibi konularda bilgilendirmeler yapmak için 3 Kasım Çarşamba günü Sancaktepe Yenidoğan Ortaokulu’ndaydık. Bu güzel etkinliğimize katılım sağlayan herkese çok teşekkür ederiz.

3 KASIM• 2021

9. Ecza Dolabı Olmayan Okul Kalmasın

9. Ecza Dolabı Olmayan Okul Kalmasın

Yıllardır büyük bir gururla sürdürdüğümüz ödüllü etkinliğimiz “Ecza Dolabı Olmayan Okul Kalmasın” projemizin 9.sunu Sultanbeyli Cumhuriyet İlkokulu’nda gerçekleştirdik! Öğrenci arkadaşlarımıza eczacılık, el hijyeni, akılcı ilaç kullanımı gibi konularda bilgiler vererek merak ettikleri soruları cevapladık. Son olarak da okul yönetimine ecza dolabımızı taktim ettik. Herkesin çok keyif aldığı etkinliğimizde minik dostlarımızla birlikte çok güzel vakit geçirdik. Bu güzel projeyi düzenleyen proje takımımıza ve etkinliğimizde bizi yalnız bırakmayan öğrenci arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

6 Kasım • 2019

Çorbada Tuzun Olsun 2019

Çorbada Tuzun Olsun 2019

MUPSA, Proje ve Eğitim Takımı ile birlikte Çorbada Tuzun Olsun'da! Çorbada Tuzun Olsun Derneği, temel insani yardım dağıtımları ile evsizlerin günlük ihtiyaçlarını karşılarken, topluma geri kazanımlarını sağlamak ve bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla hareket eden bir gönüllü topluluğudur. Geçtiğimiz senelerde olduğu gibi bu yıl da MUPSA olarak ihtiyacı olanlara @corbadatznolsun aracılığıyla yemek dağıtımında yardımcı olduk. Bu gönüllülük hareketinin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz.

25 Ekim • 2019

Ecza Dolabı Olmayan Okul Kalmasın ~ Sancaktepe Veysel Karani İlkokulu

Ecza Dolabı Olmayan Okul Kalmasın ~ Sancaktepe Veysel Karani İlkokulu

Gelenekselleşen Ecza Dolabı Olmayan Okul Kalmasın Proje’mizin 8. ayağını Sancaktepe Veysel Karani İlkokulu’nda gerçekleştirdik. Katılımcıların da miniklerimizin de bol bol eğlendiği bu güzel etkinlik için MUPSA Proje takımına ve dolap sponsorumuz İstanbul Ecza Koop‘a teşekkür ederiz!

21 Mart • 2019

Ecza Dolabı Olmayan Okul Kalmasın ~ Şırnak Kızılsu Köyü

Ecza Dolabı Olmayan Okul Kalmasın ~ Şırnak Kızılsu Köyü

MUPSA ile Ecza Dolabı Olmayan Okul Kalmasın projesi kapsamında topladığımız yardımlarımız Şırnak Kızılsu Köyü'ndeki Şehit Abdulvahap Üstüner İlkokulu' ndaki miniklerimize ulaştı. Bu fotoğraflara bakarken gurur ve mutlulukla dolmamak elde değil ve bu güzel çocukların hayatlarına desteklerinizle dokunmak bizler için paha biçilemez! Bu sebeple okulumuzdaki kalbi büyük arkadaşlarımız, öğretim üyelerimiz ve bu projeye sponsor olan çok kıymetli İstanbul Ecza Koop‘a destekleri için teşekkürü borç biliriz. Mutluluk paylaştıkça çoğalır. İyi ki varsınız!

9 Mart • 2019

Çorbada Tuzun Olsun 2018

Çorbada Tuzun Olsun 2018

MUPSA, Proje ve Eğitim Takımı ile birlikte Çorbada Tuzun Olsun'da! Çorbada Tuzun Olsun Derneği, evsiz insanlar hakkında toplumda farkındalık oluşturmak ve evsiz dostlarımızın topluma geri kazandırılmasına yardımcı olma amacıyla hareket eden bir gönüllülük hareketidir. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da MUPSA olarak ihtiyacı olanlara @corbadatznolsun aracılığıyla sıcak çorba ve makarna dağıtımında yardımcı olduk ve bu hareketin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz. Yağmur çamur demeden katılan ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz!

26 Kasım• 2018

Ecza Dolabı Olmayan Okul Kalmasın ~ Mürüvvet Hanım İlköğretim Okulu

Ecza Dolabı Olmayan Okul Kalmasın ~ Mürüvvet Hanım İlköğretim Okulu

Gelenekselleştirdiğimiz ve bize ikinci kez altın havan kazandıran “Ecza Dolabı Olmayan Okul Kalmasın!” projesini 7. kez gerçekleştirmek için bu kez de Maltepe Mürüvvet Hanım İlköğretim Okulu’ndaydık. Okul yönetimine ecza dolaplarını takdim ettikten sonra minik arkadaşlarımızla eczacılık ve akılcı ilaç kullanımı hakkında konuştuk, merak ettikleri soruları yanıtladık ve hep birlikte oyunlar oynadık. Keyifle geçen etkinliğimizden her zamanki gibi mutlu yüzlerle ayrıldık. Proje takımımıza yoğun katılımları, İstanbul Eczacılar Kooperatifine ecza dolaplarımıza sponsor oldukları için teşekkür ediyoruz!

23 Ekim • 2018

Teddy Bear ~ Ali Rıza Efendi Anaokulu

Teddy Bear ~ Ali Rıza Efendi Anaokulu

MUPSA Halk Sağlığı Takımı olarak yılın son etkinliği olan Teddy Bear projesi için 100. Yıl Ali Rıza Efendi Anasınıfı’ndaydık ve 2019’a kalpleri ısıtan bir etkinlikle veda ettik. 🐻🎈Ayrıca bu Teddy Bear’in güzel bir farklılığı daha vardı. Danışman hocamız sevgili @ghalecz de bizimleydi. Minik dostlarımıza eczacılık mesleğini anlatıp küçük deneyler yaparak dikkatlerini çekmeye çalıştık. Sonrasında el yıkamanın, dişlerimizi fırçalamanın önemini vurguladık ve onlarla oyunlar oynayarak etkinliğimizi tamamladık.

31 Aralık • 2019

Teddy Bear ~ Balat Minik Kalpler Evi

Teddy Bear ~ Balat Minik Kalpler Evi

Bugün Teddy Bear projesi için Balat Minik Kalpler Evi’ndeydik! Miniklerimizle küçük deneyler yaptık, onlara mesleğimizden bahsettik, tatlı yiyip tatlı konuştuk ve keyifli vakit geçirdik. Bizlere kapılarını açan Balat Minik Kalpler Evi ve Halk Sağlığı Takımımıza teşekkür ederiz!

12 Aralık • 2018

Huzurevi Ziyareti

Huzurevi Ziyareti

MUPSA Halk Sağlığı Takımı olarak Moda Nezih Yaşlı Bakımevi ziyaretimizi büyük bir keyifle gerçekleştirdik! Büyüklerimizle saatlerce sohbet ettik, sevdikleri şarkıları çaldık ve hep birlikte eşlik ettik, fotoğraflar çekildik, dans ettik ve çok ama çok eğlendik. Bu etkinliğin tekrarı için kendileri ile sözleştik ve dört gözle bekliyoruz. Bizler açısından unutulmaz değerli bir gündü, umuyoruz ki onların da kalplerine dokunabilmişizdir. Gitarıyla bize eşlik eden Berke Bayındır’a ve Halk Sağlığı Takımımıza bu güzel etkinlik teşekkür ederiz.

3 Kasım • 2018

previous arrow
next arrow

MUPSA Sosyal

MUPSA olarak sizleri pandemi sürecinde yalnız bırakmak istemedik ve MUPSA Sosyal ile karşınızdayız.

MUPSA SOSYAL

MUPSA SOSYAL

Evlerimizde kaldığımız zaman sürecinde MUPSA olarak naçizane yorumlarımızla, hoşlanacağınız dizi, kitap, film ve oyun isimlerini sizlerle paylaşıp yayınımızda sizlerin de önerilerine yer verdik.

Naçizane bir MUPSA Yorumu blackmirror

Naçizane bir MUPSA Yorumu

Bu hafta her bölümü film tadında olan black mirror'dan konsepte uygun kaliteli bir bölüm ile karşınızdayız. Sezon 2, 4. Bölüm olarak geçen bu film niteliğindeki bölümü, dizinin diğer bölümlerinden ayrı yayınlandı. Bilim kurgu konulu bu filmin içeriğinden tam olarak bahsedemeyiz, her anı ayrı bir spoiler olabilir. Fakat kesinlikle şunu diyebiliriz ki Black Mirror'ın en şok edici, en acımasız ve etkileyici bölümlerinden biridir. İzledikten sonra birkaç gün etkisinden çıkamayacağınızı garanti ederiz. Bu bölümün puanı 9.1, yani gördüğünüz üzere bunu izleyip de beğenmeyen kimse olamaz, bir şans vermelisiniz.

• 2020

Naçizane bir MUPSA Yorumu sweethome

Naçizane bir MUPSA Yorumu

Güldürüp ve ağlatan bir korku dizisi. Tabiki de bu benim için geçerli. Bence oyuncular seneryonun hakkını vermişlerdi, mimikleri tepkileri güzeldi. Korku dizileri aksiyonla birleşince zamanla sürükleyiciliği azalır ama bu 10 bölümlük mini dizi kendini bir günde bitirtirdi ve bitince vay be diyip tebesüm bıraktırdı. Ben korku gerilim diye başladım ama korku göremedim, dram ağır- liklıydı. 2. sezon çıkacak diyorlar ama kesin bir haber yok. Genelde bu tarz yapımlar tek sezonluk oluyor. Çerezlik kaliteli dizi sevenlere şiddetle öneririm.

Naçizane mupsa yorumu agora

Naçizane bir MUPSA Yorumu

Agora, M.S. 391 yılında İskenderiye'de Pagan ve Yahudi ağırlıkta yaşayan halkın Hristiyanlığın yayılmaya başlamasıyla yaşadığı sancılı geçiş sürecini anlatmaktadır. Bilim ve felsefenin din baskısı altında kalışını gözler önüne seren filmde ana karakter güzelliği ve düşünceyi simgeleyen Hypatia isimli, asroņomi ve matematik üzerine çalışmalar yapan genç bir kadındır. İnanç uğruna insanların öldürüldüğü, hırs ve kaos dolu ortamda kendini bir anda dinler arası çatışmanın ortasında bulan, hayatını bilim ve felsefeye adamış Hypatia'nın trajik hikayesi anlatılıyor. Film izleyiciyi derinden etkilerken aynı zamanda inanç, özgürlük ve bilime dair birçok şeyi sorgulatıyor. Bilim ve felsefenin tarih-teki varoluş mücadelesine ilgi duyanların mutlaka izlemesi gereken bir film.

Naçizane mupsa yorumu oa

Naçizane bir MUPSA Yorumu

Farklı bir konusu olan, sizi düşündüren, izlerken kafa yormanızı sağlayan bir dizi. İzlerken gerçekten zamanınızın dolu geçtiğini hissedeceksiniz ve "sonraki bölüm" tuşuna basmaktan kendinizi alamayacaksınız. Kaliteli bilim kurgu dizisi arıyorsanız, gönül rahatlığıyla bu diziyi öneririz. Konusu Fringe'i andırıyor, eğer bu tarz dizileri seviyorsanız bir şans verin deriz

Naçizane mupsa yorumu oa

Naçizane bir MUPSA Yorumu

Adalet'in genelde güçlünün yanında olduğunu bir kez daha gösteren, insanların kendi çıkarları doğrultusunda taraflı yorum yaparak haklının yanında değil güçlünün yanında olduğunu bizlere barış için koşturup haksız yere suçlanan 7 kişi çok net bir şekilde gösteriyor. Yargının gerçek yüzünü görmek isteyen herkesin izlemesi gereken bir film.

• 2020

previous arrow
next arrow

Altın Havan Ödüllü Etkinliklerimiz

MUPSA olarak 2016 ve 2017 yıllarında iki defa Sosyal Sorumluluk Projesi dalında Altın Havan ödülüne layık görüldük.

Altın havan 7.

7. Altın Havan Ödülleri
En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi

MUPSA Altın Havan Ödüllerinde Sosyal Sorumluluk Projesi dalında ödüle layık görüldü. Ödül alan "Bilinçli Antibiyotik Kullanımı" projemize hayat veren Halk Sağlığı Koordinatörümüz İpek Erendor ve Halk Sağlığı takımına emekleri için teşekkür ediyoruz.

21 Aralık •2016

8. altın havan

8. Altın Havan Ödülleri
En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi

MUPSA bir ilke daha imza atarak Altın Havan Ödüllerinde 2.defa Sosyal Sorumluluk Projesi dalında ödüle layık görüldü. Ödül alan "Ecza Dolabı Olmayan Okul Kalmasın" projemize hayat veren Proje ve Eğitim Koordinatörümüz Suna Önder ve Proje ve Eğitim takımına emekleri için teşekkür ediyoruz.

15 Aralık • 2017

previous arrow
next arrow

MUPSA 10. YIL ULUSLARARASI KONFERANSI

MUPSA olarak 10. yılımızı kutladığımız MUPSA 10. Yıl Uluslarası Konferansını gerçekleştirdik.

1

MUPSA 10. YIL ULUSLARARASI KONFERANSI

MUPSA olarak 10. Yılımızı kutladığımız MUPSA 10. Yıl Uluslarası Konferansını 20 Nisan 2019’da başarıyla gerçekleştirdik. Programımız sayın dekanımız Prof. Dr. Ş. Güniz Küçükgüzel, MUPSA’nın aktifleşmesinde önemli rol oynayan değerli eski dekanımız Prof. Dr. Sevim Rollas ve 2018-2019 dönem başkanımız Edanur Karagöz’ün açılış konuşmalarıyla başladı. Sabah oturumlarından ilki olan MUPSA Zaman Tüneli paneli kıymetli MUPSA danışmanımız Dr. Öğr. Üyesi G. Hale Özcömert Coşkun’un moderatörlüğünde, MUPSA’nın biribirinden değerli mezunları Ecz. Nilhan Uzman, Dr. Öğr. Üyesi Göknil Pelin Coşkun ve Ecz. Naz Çakır’ın konuşmaları ile gerçekleşti. İkinci oturumumuz FIP Profesyonel Sekreteri Ecz. Ema Paulino’nun ilham verici konuşması ile devam etti.

20 Nisan • 2019

2

10. Yılımızı Kutladık

Sabah oturumlarımız, konferansımızın ana sponsoru Etkin Eczaclık Derneği’nin başkanı sayın Ecz. Hümeyra Cömerter ve bir diğer sponsorumuz Florame Türkiye Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Fatma Apaydın’ın sunumları ile sonlandı. Konferansımızın öğleden sonraki ilk oturumunda bizleri kırmayıp Avusturya’dan gelen sevgili Ecz. Songül Danlı ve Metrocity Eczanesinin sahibi Ecz. Gökhan Şeremet eczane eczacılığı hakkında sunumlarını gerçekleştirdiler. Oturumumuz sağlıkta dijital teknolojilerden bahsetmek üzere Yeşil Science kurucusu Dr. Yusuf Yeşil ile devam etti. Hayalleri ve Hikayeleri Olan Girişimci Eczacılar oturumunda ise akademisyen ve yazar Dr. Ecz. Metin Uyar ve Nativital Kurucusu Ecz. Sadettin Akça bizlere ufuk açıcı hikayelerinden bahsettiler.

20 Nisan • 2019

2

10. Yılımızı Kutladık

Son oturumumuzda SC Life Science Kurucusu Ecz. Şeyda Çaşkurlu sektör üzerine altın önerilerde bulundu. Eczacı adayları olan katılımcıların kafasındaki soru işaretlerini silen veya yeni yeni soru işaretleri oluşturan ilham verici sunumları için bütün konuşmacılarımıza tek tek teşekkürlerimizi sunuyoruz! Ve gelelim bu gurur ve duygu yüklü günü yaratan, aylardır hazırlanan ve her aşamasına emeği dokunan harika ekibe! Desteğini hiçbir zaman esirgemeyen danışman hocalarımız Dr. Öğr. Üyesi G. Hale Özcömert Coşkun ve Arş. Gör. Dr. Aslı Türe’ye, değerli MUPSA mezunlarımıza, hep yanımızda olan eski başkanlarımıza, aylardır arı gibi çalışan MUPSA yönetim kuruluna ve elimiz ayağımız olan sevgili back-up ekibine bütün emekleri için teşekkür ediyoruz, iyi ki varsınız! 10. yılımız kutlu olsun! MUPSA’yla kalın!

20 Nisan •2019

3

10. Yılımızı Kutladık

MUPSA ile dolu dolu geçen 10 yılı böyle kutladık!

20 Nisan •2019

4

10. Yılımızı Kutladık

MUPSA ile dolu dolu geçen 10 yılı böyle kutladık!

20 Nisan •2019

3

10. Yılımızı Kutladık

MUPSA ile dolu dolu geçen 10 yılı böyle kutladık!

20 Nisan •2019

previous arrow
next arrow

SPEAKING CLUB

Practice makes perfect.

SC 2023- New Year

Speaking Club - New Year

Speaking Club 3 etkinliğimizde bir araya gelerek dil becerilerimizi geliştirmek amacıyla keyifli bir zaman geçirdik.

Oynadığımız eğlenceli oyunlar sayesinde İngilizcemizi daha da güçlendirdik.

Katılan herkese yoğun ilgisi için çok teşekkür ederiz.

27 Aralık 2023

SC 2023-1

Speaking Club

Dönemin ilk Speaking Club’ı çok keyifli ve bol kahkahalı geçti. Hep birlikte çekincelerimizi bir kenara bırakıp İngilizce konuşarak eğlendik.

Katılımınız için çok teşekkür ederiz. Gelecek Speaking Club’larda farklı içeriklerle görüşmek üzere.

27 Ekim 2023

SC 4

Speaking Club 4. Oturum

25 Aralık günü Meet2Talk Cafe'de gerçekleşen Speaking Club'ımızın 4. oturumunda "MOVIE LOTTERY" ile keyifli dakikalar geçirdik. Movie lottery Speaking Club'ta beraber İngilizce film izlediğimiz ve birbirimize sorular sorup film üzerine sohbet ettiğimiz yeni içeriğimizdir. Speaking Club'tan bir gün önce sizlerle sadece filmle ilgili uyarıları içeren IMDB bilgilerini paylaşıyoruz ve Speaking Club'a geldiğinizde süpriz filmimizi beraber izliyoruz. Daha fazlası için, Stay with MUPSA!

25 Aralık 2022

SC 3

Speaking Club 3. Oturum

11 Aralık günü Meet2Talk Cafe'de gerçekleşen Speaking Club'ımızın 3. oturumunda OYNADIĞIMIZ "Roleplay" oyunu ile çok keyifli dakikalar geçirdik. Birbirinden farklı senaryoları ikili olarak eşleşerek birbirimize anlattığımız bu oturumumuza katılan herkese teşekkür ederiz. Daha fazlası için, Stay with MUPSA!

11 Aralık 2022

SC 2

Speaking Club 2. Oturum

Speaking Club'ımızın bu oturumunda "MOVIE LOTTERY" ile keyifli dakikalar geçirdik. Movie lottery Speaking Club'ta beraber İngilizce film izlediğimiz ve birbirimize sorular sorup film üzerine sohbet ettiğimiz yeni içeriğimizdir. Speaking Club'tan bir gün önce sizlerle sadece filmle ilgili uyarıları içeren IMDB bilgilerini paylaşıyoruz ve Speaking Club'a geldiğinizde süpriz filmimizi beraber izliyoruz. Daha fazlası için, Stay with MUPSA!

13 Kasım 2022

SC 1

Speaking Club 1. Oturum

MUPSA olarak gelenekselleşen etkinliğimiz "Speaking Club" ile yeniden karşınızdaydık. Hem iş hayatında hem de sosyal hayatta İngilizce’nin önemini hepimiz biliyoruz. İngilizcemizi her yönden geliştirmek için birlikte İngilizce konuşup eğlenceli dakikalar geçirdik. Bu sene her ay en az 1 oturum olmak üzere düzenleyeceğimiz etkinliğimizde 23 Ekim günü Meet2Talk Cafe'de Toast Master ve Spin the Chart oyunlarını birleştirerek güzel bir başlangıç yapıp ardından Taboo oyunu ile çok keyifli dakikalar geçirdik.Katılan herkese teşekkür ederiz.Sonraki oturumlarımızda görüşmek üzere, Stay with MUPSA!

23 Ekim• 2022

yüz yüze gerçekl

Yüzyüze Gerçekleşen Oturumlar

Speaking Club etkinliğimizin yüzyüze oturumlarını 21-24 Aralık günleri saat 19.00’da Zencefil Kafe’de gerçekleştirdik. Bu keyifli etkinlikte bizi yalnız bırakmayan herkese çok teşekkür ederiz. #StayWithMUPSA

21-24 Aralık •2021

online

Online Gerçekleşen Oturumlar

MUPSA olarak gelenekselleşen etkinliğimiz "Speaking Club" ile yeniden karşınızdaydık. Hem iş hayatında hem de sosyal hayatta İngilizce’nin önemini hepimiz biliyoruz. İngilizcemizi her yönden geliştirmek için birlikte İngilizce konuşup eğlenceli dakikalar geçirdik. 14-17 Aralık günleri saat 21.00'de zoom üzerinden online olarak gerçekleştirdik. Birebir diyaloglar, eğlenceli oyunlar ve eğlenceli aktiviteler eşliğinde dil bariyerlerimizi gelin beraber yıktığımız, birlikte ingilizce konuşma korkumuzun üstünden geldiğimiz etkinliğimize katılan herkese teşekkür ederiz.

14-17 Aralık• 2021

1. hafta

1. Hafta

MUPSA olarak gelenekselleşen etkinliğimiz "Speaking Club" ile yeniden ve bu sefer online olarak karşınızdaydık! İngilizcenin iş hayatındaki ve sosyal hayattaki önemini daha çok anladığımız şu günlerde, birlikte hem İngilizce konuşup hem de eğlenceli dakikalar geçirmeye var mısınız dedik bu etkinliğimizi onlina geçirdik. 17-21-24-28 Aralık günleri saat 21.00'de zoom üzerinden gerçekleştirdiğimiz "Speaking Club" etkinliğimiz sizlerin katılımıyla eğlenceli ve güzel anlar yaşadık. Birebir diyaloglar, eğlenceli oyunlar ve eğlenceli aktiviteler eşliğinde dil bariyerlerimizi gelin beraber yıkalım, birlikte ingilizce konuşma korkumuzun üstünden gelelim!! Unutmayın ki hiçbirimiz mükemmel değiliz ve hata yapmadan öğrenemeyiz!‍"Start Making Mistakes Somewhere!"

17-21-24-27 Aralık • 2020

2019 1. hafta

1. Hafta

Hem İngilizce konuşup hem de sosyalleşmek ister misiniz? Unutmayın ki pratik yapmak İngilizce konuşmanızı geliştiren en etkili yöntemdir. Fakültemizin yurt dışına açılan ayaklarından biri olan kulübümüzde İngilizce konusunda sizlere yardım ederek önünüzde bir engel olarak görmenizi kaldırmak istiyoruz. Bu yüzden de birkaç sene önce başlattığımız Speaking Club'ı IT Koordinatörümüz Mustafa Abacıoğlu'nun moderatörlüğünde tekrar gerçekleştirdik.

4 Aralık • 2019

2019 2.

2. Hafta

Speaking Club'a eğlenceli aktiviteler ve keyifli muhabbetler ile devam ettik.

11 Aralık • 2019

2019 3. hafta

3. Hafta

Speaking Club’ta bu hafta İUPSA başkanı ve EPSA Trainer’ı Zahra Javid “Public Speaking” konulu training ile fakültemizdeydi. Çok keyifli ve öğretici bir training geçirdik.

18 Aralık • 2019

2019 1. hafta

4. Hafta

Speaking Club’ın bu dönem sonuna geldik. Hep birlikte çeşitli oyunlar oynayarak hem İngilizcemizi geliştirdik hem de çok eğlendik.

25 Aralık • 2015

previous arrow
next arrow

TWINNET

Twinnet projesi, EPSA üyelerinin kültürel farkındalık ve hareketliliğini artırmayı amaçlayan kısa vadeli bir değişim projesidir.
Her iki ülkedeki eczacılık öğrencilerinin birbirleri arasındaki işbirliğini, eğitsel programlarını, eczacılık pratiklerini ve deneyimlerini aktarmaları için onlara bir kapı açmaktadır.

Geçmiş yıllardaki Twinnet projelerimizi incelemek, twinnet katılımcılarının deneyimlerini okumak ve projeyle ilgili detaylı bilgilere ulaşmak için EPSA-TWINNET sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.